SPECJALISTYCZNE, MYCIE, WYSOKOCIŚNIENIOWE, MAŁOPOLSKA

MYCIE, SPECJALISTYCZNE, HYDROPIASKOWANIE, CZYSZCZENIE, CIŚNIENIOWE, KRAKÓW, SKAWINA

Clean-Bruk ze Skawiny w Małopolsce, jako firma świadcząca profesjonalne usługi w zakresie czyszczenia i zabezpieczania powierzchni materiałów budowlanych, począwszy od betonu na stali kończąc, oferuje pomoc w najtrudniejszych wyzwaniach. W przypadkach, gdzie standardowi usługodawcy rozkładają ręce, Clean-Bruk przystępuje do pracy. Clean-Bruk jest firmą o zasięgu ogólnopolskim, prace wykonuje na terenie całego Kraju, choć głównie jest to Kraków, Małopolska i ościeżne województwa. Oferta usług firmy jest przedstawiona na łamach niniejszej witryny choć oczywiście nie wszystkich. Usługi świadczone przez firmę to między innymi specjalistyczne czyszczenie wysokociśnieniowe, piaskowanie, hydropiaskowanie, doczyszczanie i zabezpieczanie dachów, elewacji i zewnętrznych powierzchni płaskich. Jeżeli mają Państwo problem podobny do wymienionych prosimy o Kontakt Już Teraz!! Tel: 600-226-131.

Dysponujemy agregatami wodno-strumieniowymi o ciśnieniach 350 bar i 500 bar - są to urządzenia o napędzie spalinowym. Dzięki ich mocy z łatwością możemy pomóc Państwu w odczyszczeniu najstarszych i najtrudniejszych do usunięcia zabrudzeń. A fakt iż należą one do grupy urządzeń spalinowych nie naraża Państwa na wyższy rachunek za prąd. Czyszczenie ciśnieniowe zwane też wysokociśnieniowym stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Stosowane jednak powszechnie na naszym rynku urządzenia rzadko należą do grupy profesjonalnych. Tym odróżniamy się od konkurencji!

PIASKOWANIE I HYDROPIASKOWANIE MAŁOPOLSKA

Oprócz czyszczenia wysokim ciśnieniem i gorącą wodą dysponujemy również możliwością piaskowania jak i hydropiaskowania czyli oczyszczania ściernego. Czyszczenie strumieniowo - ścierne jest stosowane najczęściej w przypadku, gdzie standardowe metody chemiczne i ciśnieniowe okazują się mało efektywne lub niemożliwe do zastosowania.

Posiadane urządzenia umożliwiają piaskowanie niskociśnieniowe, które ma zastosowanie przy oczyszczaniu powierzchni najdelikatniejszych materiałów, takich jak np: drewno i piaskowiec. Piaskarki należące do grupy JOS, ROTEC REMMERS, Ce-Pe z powodzeniem stosowane są w procesach renowacji zabytków - elewacji, pomników, etc. O piaskowaniu niskociśnieniowym znajdą Państwo więcej informacji w dziale Piaskowanie naszej witryny. Ponadto Clean-Bruk z powodzeniem stosuje również metody wysokociśnieniowego hydropiaskowania, które charakteryzuje się zwiększoną siłą udaru i stosowane jest w specjalistycznym doczyszczaniu jak np: usuwanie powłok malarskich, czyszczenie fundamentów ze starych powłok bitumicznych lub usuwanie oznakowań poziomych.

Proponujemy Państwu naszą pomoc w następujących pracach: Czyszczenie po pożarach, Czyszczenie hal, Oczyszczanie drewna, Czyszczenie wiaduktów i mostów, Czyszczenie parkingów, Czyszczenie posadzek i wylewek, Czyszczenie i piaskowanie pomników, postumentów, Czyszczenie nagrobków i grobowców, Czyszczenie chodników, podjazdów, posesji, Czyszczenie bilbordów, banerów i tablic reklamowych - zrywanie plakatów, Czyszczenie ekranów akustycznych - dźwiękochłonnych, Sprzątanie po remontach, pożarach i po budowach, Czyszczenie i piaskowanie betoniarek, mieszalników, silosów, i wiele innych...
Poniżej przedstawiamy przykłady naszych realizacji i możliwości - Wszystkie zamieszczone Zdjęcia to Realizacje firmy CLEAN-BRUK ...

MYCIE BASENÓW I SADZAWEK, MAŁOPOLSKA

Firma Clean-Bruk ze Skawiny świadczy usługi doczyszczania niecek basenowych z wszelkich zanieczyszczeń. Oprócz basenów firma czyści fantanny i sadzawki.

piaskowanie fontanny kraków

W przypadku basenów betonowych oferujemy uszczelnianie i malowanie. W przypadku uszkodzeń płytek ceramicznych oferujemy również pomoc w ich wymianie.

mycie płyt basenu kraków

Jeżeli pragną Państwo doczyścić gruntownie swój basen oraz odświeżyć teren wokół basenu firma usługowa Clean-Bruk przyjdzie z pomocą - prosimy w tym celu o kontakt telefoniczny 600-226-131.

mycie niecki basenowej kraków

CZYSZCZENIE BLACHY, ELEWACYJNEJ I DACHOWEJ

Clean-Bruk oferuje również mycie i oczyszczanie blachy stalowej, aluminiowej, elewacyjnej, dachowej etc. Oczyszczanie blachy ze starych powłok malarskich, bitumicznych, lakierniczych, piaskowanie blachy oraz innych elementów blaszanych. Oprócz doczyszczania piaskowania i zabezpieczania antykorozyjnego firma oferuje również malowanie i odnowę powłok lakierniczych. ...więcej...czyszczenie dachów w całym Kraju....

CZYSZCZENIE, POSADZEK, PLACÓW, PARKINGÓW, POWIERZCHNI PŁASKICH

Firma usługowa ze Skawiny oferuje doczyszczanie zewnętrznych i wewnętrznych powierzchni płaskich. Posiadana baza sprzętowa umożliwia szybkie i dokładne doczyszczenie powierzchni.

mycie posadzek kraków

CLEAN-BRUK oferuje doczyszczanie parkingów, posadzek żywicznych i betonowych, w halach, garażach podziemnych, parkingach wielopoziomowych, płyt granitowych i kostki brukowej na terenie małopolski, Krakowa oraz całego Kraju. ...więcej o czyszczeniu parkingów i kostki brukowej w całym Kraju....

CZYSZCZENIE STACJI BENZYNOWYCH

Firma Clean-Bruk oferuje mycie banerów, wiat, zadaszeń oraz innych elementów infrastruktury obecnych na stacjach benzynowych.

mycie infrastruktry stacji benzynowych Kraków

Stosowane technologie doczyszczania gwarantują pełne zadowolenie klientów. W przypadku mycia stacji benzynowych zastosowanie mają metody chemiczne i wysokociśnieniowe z użyciem gorącej wody.

czyszczenie infrastruktry stacji benzynowych Kraków

Czyszczenie plandek, oznakowań i elementów z malowanych proszkowo blach wymaga zastosowania różnych preparatów i technologii. Czyszczenie stacji benzynowych Clean-Bruk wykonuje głównie w Krakowie i województwie małopolskim. Wycena mycia elementów architektury każdej stacji wykonywana jest indywidualnie z tego względu prosimy o kontakt pod nr tel: 600-226-131 w celu omówienia szczegółów.

mycie infrastruktry stacji benzynowych Kraków

CZYSZCZENIE GROBOWCÓW

Clean-Bruk zajmuje się także kompleksowo pracami kamieniarskim na Krakowskich cmentarzach. W zakresie oferowanych usług są czyszczenie grobowców, uzupełnianie ubytków, impregnacja pomników, wymiana płyt wraz z liternictwem, układanie betonowej kostki brukowej wokół grobowca etc.

czyszczenie grobowców Kraków

Do najtrudniejszych w utrzymaniu spośród wszystkich rodzajów grobowców należą te wykonane z miękkiego piaskowca. To one wymagają najwięcej wkładu pracy zapewniającego estetyczny wygląd, a zarazem doświadczenia i wiedzy technicznej. Jeśli potrzebują Państwo odnowić grobowiec, odświeżyć i nadać wygląd jak sprzed lat zapraszamy do kontaktu pod nr tel: 600-226-131.

mycie i renowacja grobowców Kraków

CZYSZCZENIE POMNIKÓW I POSTUMENTÓW

Firma usługowa Clean-Bruk zajmuje się również czyszczeniem i renowacją pomników, wykonanych z kamienia naturalnego i betonu. Znajomość tematu materiałów budowlanych oraz wiedza z zakresu renowacji zabytków są pomocnym atrybutem wykorzystywanym przez firmę Clean-Bruk w tego rodzaju zleceniach.

mycie i renowacja pomników Kraków

Zabezpieczanie powierzchni, uzupełnianie ubytków specjalnie dobranymi zaprawami i impregnacja wykonywane są zgodnie ze sztuką renowacji. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w odnowieniu pomnika, grobowca etc. zapraszamy do kontaktu pod nr tel: 600-226-131.

mycie i renowacja pomników Kraków

PRACE NA WYSOKOŚCI

Clean-Bruk od kilku lat realizuje również prace wysokościowe na terenie Krakowa i małopolski. Są to głównie czyszczenie i malowanie elewacji technikami alpinistycznymi, mycie, zabezpieczanie antykorozyjne i malowanie dachów, naprawy rynien i wymiany całych systemów, montaż kolców przeciw ptactwu, wypełnianie dylatacji, etc.

usługi alpinistyczne Kraków

Prace alpinistyczne w Krakowie i Małopolsce wykonują jedynie osoby z odpowiednio przeszkolone. Jeżeli mają Państwo problem na wysokości do rązwiązania dla alpinistów - prosimy o kontakt już teraz tel: 600-226-131. ...więcej...mycie dachów małopolska....

CZYSZCZENIE, IMPREGNOWANIE, PIASKOWCA

Piaskowiec to bardzo trudny kamień pod względem utrzymania jego estetyki. Jest to kamień o małej zwartości z dużą ilością otwartych porów. Te cechy sprzyjają wnikaniu wilgoci wraz z zanieczyszczeniami wgłąb piaskowca.

oczyszczenie piaskowca w krakowie

Wewnątrz kamienia, co zdarza się najczęściej, następuje rozwój grzybów i pleśni, stąd jasnożółty może po pewnym czasie zamienić się w brudny, siny, czarny piaskowiec. Budowa piaskowca nie sprzyja jego czyszczeniu, nawet obróbka strumieniowo-ścierna, czyli piaskowanie okazuje się niewystarczające, w przypadku gdy piaskowiec jest mało zwarty i po wbudowaniu nie został odpowiednio zabezpieczony powłokami impregnującymi. Z tych powodów piaskowiec jest niewdzięcznym materiałem choć pięknym, gdy jest nowy.

czyszczenie piaskowca w krakowie

Piaskowiec miewa różne odmiany i kolory, zależy to od jego pochodzenia, składu, wieku skały, morfologii, miąższości i wielu innych cech indywidualnych dla danego złoża. Stąd podobnie jak indywidualny charakter ma poszczególny kamień, tak indywidualnie należy podejść do prac dot. czyszczenie piaskowca. Piaskowiec można czyścić zarówno chemicznie, jak wysoko- i nisko- ciśnieniowymi metodami.

zmywanie wysoleń z kamienia w Krakowie

Sposób czyszczenia piaskowca należy dobrać do twardości kamienia, stąd trudno jest niejednokrotnie odpowiedzić Państwu na wiele pytań podczas rozmowy telefonicznej.

zmywanie zielonych nalotów z piaskowca w Krakowie

W przypadku płytek okładzinowych, schodów, tralek, balustrad, ogrodzeń, czy płyt podłogowych z piaskowca sposoby doczyszczania i impregnacji będą oczywiście odmienne.

czyszczenie schodów kamiennych z piaskowca w Krakowie

Pielęgnacja piaskowca polega na odpowienim zabezpieczeniu, impregnowaniu oraz okresowym czyszczeniu i odgrzybianiu jego powierzchni... ...więcej... o czyszczeniu i piaskowaniu piaskowca, elewacji, schodów, pomników, płyt, w Krakowie, Małopolsce...więcej.

CZYSZCZENIE GRANITU, BAZALTU, MARMURU

Firma usługowa Clean-Bruk ze Skawiny zajmuje się również czyszczeniem granitu i marmuru. Granit jest twardą skałą o odczynie kwaśnym. Powulkaniczne pochodzenie granitu jest krystalograficznie wyznacznikiem jego cech. W przypadku skały marmurowej różniącej się genezą od skały granitowej, należy zwrócić uwagę na jej wiek. Wiek i warunki tworzenia się skały marmurowej ma wpływ na właściwości wyrobów z marmuru.

czyszczenie granitu w Krakowie

Obie skały, zarówno granit jak i marmur są znane z dużej twardości, oraz wytrzymałości, za które odpowiada ich zwartość. To wpływa jednocześnie na niską nasiąkliwość tych kamieni, a co za tym idzie rónież i wyrobów z nich wytworzonych.

czyszczenie granitu w Krakowie

Wyroby z granitu i marmuru takie jak schody, kolumny, płyty elewacyjne czy posadzki są utożsamiane z wielowiekowością. I jest to fakt że wyroby z granitu i marmuru są wdzięcznym materiałem budowlanym. O pewnych faktach niestety zdaża się zapominać - o destrukcyjnym wpływie czynników zewnętrznych, głównie ludzkiego, na ich trwałość i estetykę.

czyszczenie kostki granitowej w Krakowie

Utrzymanie blasku wyrobów z granitu i marmuru wymaga odpowiedniej pielęgnacji i okresowego doczyszczania.

czyszczenie schodów bazaltowych w Krakowie

Czyszczenie marmuru i granitu (szlifowanego lub płomieniowanego) przeprowadzać należy różnymi metodami, uzależnionymi od rodzaju zabrudzeń, ekspozycji, sposobu wykończenia oraz sposobu wbudowania czyli pełnionej przez wyrób funkcji.

czyszczenie tarasu z grnitu w Krakowie

W pewnych warunkach wystarczające będzie czyszczenie ciśnieniowe lub chemiczne, zdażą się jednak przypadki gdzie konieczne będzie zastosowanie piaskowania, polerowania lub płomieniowania.

czyszczenie i piaskowanie granitu w Małopolsce

Posiadana przez firmę Clean-Bruk baza sprzętowa oraz doświadczenie umożliwia stosowanie niemal wszystkich metod, w zależności od potrzeb. Każdorazowo przeprowadzone czyszczenie wieńczone jest odpowiednim zabezpieczeniem w formie powłoki impregnującej. Impregnacja poza ochroną może również posłużyć do ożywienia koloru kamienia. Impregnowanie granitu czy marmuru ułatwia dalszą eksploatację wyrobów oraz proces kolejnego czyszczenia. Wszechstronność firmy Clean-Bruk pozwala w krótkim czasie zorganizować i sprawnie przeprowadzić każde zlecenie.

czyszczenie i piaskowanie granitu w małopolsce

CZYSZCZENIE, KONSERWACJA - KAMIENIA NATURALNEGO

Usługi czyszczenia kamienia w Krakowie w Małopolsce firma Clean-Bruk świadczy już od 2006 roku. Wyroby z kamienia od początku czyszczone były metodami ciśnieniowymi i chemicznymi.

czyszczenie kamienia w krakowie

Obecnie firma ma możliwość oczyszczania kamienia naturalnego na posadzkach, ogrodzeniu czy elewacji metodą piaskowania niskociśnieniowego przy użyciu technologii JOS, ROTEC Remmers.

czyszczenie kamiennych tarasów w Małopolsce

Technologia ta jest stosowana do oczyszczania najdelikatniejszych materiałów między innymi kamienia naturalnego. Piaskowanie można przeprowadzać na sucho i mokro, w zależności od potrzeb i możliwości.

czyszczenie dolomitu w Małopolsce

Kamień naturalny po oczyszczeniu powinien zostać poddany procesowi konserwacji, impregnacji lub zabezpieczeniu antygraffiti. Jakakolwiek konserwacja z pewnością wydłuży żywotność kamienia.

czyszczenie i impregnacja kamienia

CZYSZCZENIE, CEGŁY, MYCIE, KLINKIERU

Czyszczenie cegły ceramicznej lub jej klinkierowej odmiany nie stanowi większych problemów i jest dość popularne. Cegła jest materiałem ceramicznym wypalanym w wysokiej temperaturze - rzędu 1000 stopni C.

oczyszczanie starej cegły w Krakowie

Dla standardowej cegły cechą charakterystyczną jest spieczone lico - zwarta powierzchnia zewnętrzna, która stanowi dobrą ochronę przed wnikaniem w nią zanieczyszczeń. Większość zabrudzeń pozostaje na powierzchni cegły natomiast proces wnikania zanieczyszczeń w jej głąb jest wydłużony w czasie.

usuwanie farb z cegły w Krakowie

Czyszczenie cegły wymaga wstępnej diagnozy, wybrania odpowiedniej technologii oraz ewentualnych preparatów chemicznych, na końcu, preparatów pielęgnujących - hydrofilowych, hydrofobowych etc.

odnawianie starej cegły w Krakowie

W wielu przypadkach stosuje się metody piaskowania gdyż przynoszą one najlepsze rezultaty w przypadkach starej cegły. Takie odnawianie cegły wykonuje się zwykle w przypadkach ścian w piwnicach, w starych kamienicach, w przypadkach ścian zewnętrznych budynków i renowacji obiektów zabytkowych.

oczyszczanie białej cegły wapienno-piaskowej w Krakowie

Większym wyzwaniem jest oczyszczenie cegły wapienno-piaskowej, choć i w tym przypadku firma Clean-Bruk dysponuje odpowiednią technologią.

oczyszczanie starej cegły w Krakowie

Sposób czyszczenia cegły jest dobierany indywidualnie w zależności od potrzeb. Dodatkowo w przypadku muru z cegieł konieczne bywa uzupełnienie luźnych i brakujących fug specjalnie dobraną zaprawą fugową. Na poziższym zdjęciu przedstawiona jest ściana ceglana, która pokryta warstwami zapraw i farb miała zostać oczyszczona. Po oczyszczeniu cegły okazało się, że w wielu miejscach brakowało cegieł a ściana uzupełniona była zaprawami cementowymi (środkowa część zdjęcia). Po prawej stronie widać ścianę już po odbudowaniu cgły zaprawami sztukatorskimi, dzięki czemu ściana nabrała całkiem nowego wyglądu.

czyszczenie i fugowanie starej cegły w Krakowie

Jeżeli poszukują Państwo pomocy w pracach oczyszczania, renowacji lub impregnacji cegły, firma Clean-Bruk z Małopolski oferuje swe usługi, w tym celu prosimy o kontakt tel: 600-226-131. ...więcej...o czyszczeniu, piaskowaniu, hydrofobizacji cegły w Krakowie...

CZYSZCZENIE, BETONU, HYDROPIASKOWANIE

Beton stał się materiałem budowlanym o bardzo szerokim zastosowaniu. Kiedyś stanowił głównie materiał konstrukcyjny, dziś przybiera formy ozdobne i architektoniczne. Stosowanie betonu na coraz większą skalę stawia przed tym materiałem i jego wykonawcami coraz wyższe wymagania. Standardem dziś jest barwienie wyrobów betonowych podobnie jak modyfikowanie właściwości betonu na poziomie jego projektowania i wykonawstwa. Wytworzenie betonu o właściwościach samoczyszczących, betonu ekologicznego, czy polimerobetonu nie stanowi dzis problemu dla technologów specjalizujących się w tej materii. Beton jest określany mianem sztucznego kamienia, i podobnie jak w jego przypadku stosuje się podobne metody czyszczenia, od ciśnieniowych poprzez chemiczne po piaskowanie lub szlifowanie. Z betonu wykonuje się budowle, elementy drogowe, elementy małej architektury, ogrodzenia, pomniki etc. i zwykle są one wystawione na działanie czynników atmosferycznych.

usuwanie bitumu z fundamentu Kraków

Beton tradycyjny bez uszlachetnienia - modyfikacji, ze względu na swą strukturę jest tworzywem łatwo ulegającym zanieczyszczeniu, ponieważ ma budowę mikroporowatą. Oprócz standardowych zabrudzeń atmosferycznych, istnieją jeszcze "zanieczyszczenia" charakterystyczne dla betonu zwane wykwitami solnymi lub wapiennymi. Nazywanie ich zanieczyszczeniami jest pewnego rodzaju nadużyciem, choć tak w wielu przypadkach są postrzegane. Są one wynikiem naturalnie zachodzących reakcji i procesów chemicznych. Naloty te są obecne w większym lub mniejszym stopniu na każdym wyrobie betonowym. Ich pojawienie jest związane z obecnością krzemianów wapniowych w składzie cementu. Zmywanie wykwitów wapiennych z wyrobów betonowych również znajduje się w ofercie działalności firmy Clean-Bruk. Szereg zastosowań wyrobów z betonu poszerza gamę możliwych zabrudzeń jakim beton ulega. Po każdorazowym czyszczeniu betonu zalecana jest inspekcja jego powierzchni oraz analiza w kierunku konieczności wykonania lub odnowienia powłoki ochronnej. Mowa tu o powłokach typu Antygraffiti, powłoce wzmacniającej, hydrofobizującej lub oleofobizującej. Jeżeli stanęli Państwo przed koniecznością czyszczenia lub impregnacji wyrobów z betonu betonowych zalecamy powierzyć tę kwestię specjalistom firmy Clean-Bruk ze Skawiny. ...więcej o...czyszczenie i piaskowanie betonu w całym Kraju....

CZYSZCZENIE, MYCIE I KONSERWACJA DREWNA

Drewno jest jednym z pierwszych i najstarszych materiałów budowlanych wykorzystywanym przez człowieka. Łatwość obróbki oraz właściwości drewna dają szeroki zakres zastosowań. Zarówno drewno konstrukcyjne, budowlane jak i użyte w elementach wykończeniowych, nieodpowiednio zabezpieczone, może szybko ulec procesom destrukcyjnym. Śłońce, wilgoć, pleśń, grzyby i szkodniki to główne czynniki przyczyniające się do szybszego starzenia drewna. W odpowiedni sposób zabezpieczone drewno potrafi przetrwać setki lat. Oczyszczanie drewna jest kojarzone głównie z myciem ręcznym, szorowaniem szczotkami ryżowymi oraz spłukiwaniem ciepłą wodą. Jest to tradycyjna metoda mycia domów drewnianych, stosowana z powodzenim do dnia dzisiejszego. Szeroka gama maszyn i urządzeń czyszczących umożliwia dziś przyspieszyć te prace. Niestety nieumiejętność zastosowania czyszczenia wysokociśnieniowego lub zastosowanie nieodpowiednich środków chemicznych mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Podobnie zastosowanie technologii piaskowania lub sodowania w sposób nieumiejętny, może zmodyfikować teksturę drewna w stopniu nieakceptowalnym i pogorszyć jego właściwości użytkowe. W kolejnym etapie, jak w przypadku każdego tworzywa przydatna, a wręcz wskazana jest modyfikacja właściwości drewna, poprzez odpowiednie zabezpieczenie, prawidłowo dobranym preparatem konserwującym. Przy czym równie ważny jest sam proces konserwacji jak i odpowiedni dobrany indywidualnie preparat chemiczny. Clean-Bruk ze Skawiny oferuje Państwu między innymi doczyszczanie domów drewnianych, desek tarasowych oraz mebli ogrodowych wraz z konserwacją. Jeżeli chcą Państwo zapoznać się szczegółowo z naszymi możliwościami i ofertą prosimy o kontakt telefoniczny już teraz 600-226-131. ...więcej...czyszczenie, piaskowanie drewna w całym Kraju....

Zapraszamy do odwiedzenia Galerii Zdjęć z naszych realizacji. Znajdą tam Państwo również zdjęcia czyszczonej i odświeżanej kostki brukowej, czyszczonych i impregnowanych dachów etc. Jeżeli chcą Państwo odświeżyć wygląd swej posesji odnowić Kostkę Brukową, Oczyścić Dach, lub zmyć glony z Elewacji zapraszamy do skorzystania z kompleksowej usługi z gwarantowanym RABATEM!

Cennik czyszczenia i mycia ciśnieniowego - Ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się niezbędną bazę sprzętową (ewentualne rusztowania, zwyżki, podnośniki koszowe), dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni, konieczność prac nocnych itd. Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o staranną charakterystykę miejsca i obiektu z uwzględnieniem ilości metrów kwadratowych i miejscowości w jakiej się znajduje.

Prawa autorskie © 2012 Clean-Bruk Daniel Harendarz tel.: 600-226-131
Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody autora zabronione!