CZYSZCZENIE IMPREGNOWANIE OGRODZEŃ Z KAMIENIA KRAKÓW, MAŁOPOLSKA

CZYSZCZENIE I ZABEZPIECZANIE OGRODZEŃ Z KAMIENIA NATURALNEGO

MYCIE I IMPREGNACJA PIASKOWCA, GRANITU, WAPIENIA, MAŁOPOLSKIE

Firma usługowa Clean-Bruk ze Skawiny w okolicach Krakowa, zajmuje się odnawianiem ogrodzeń z kamienia naturalnego. Odnawianie to czyszczenie chemiczne, mycie wysoko - ciśnieniowe, hydro - piaskowanie i malowanie lub impregnowanie ogrodzeń. Ogrodzenia pełne podobnie jak murki, słupki ogrodzeniowe i podmurówki w małopolsce murowane są często z kamieni występujących na terenie jury krakowsko - częstochowskiej. W rejonie małopolski najczęściej są to odmiany piaskowca, wapienia, dolomitu, np. "kamień tyniecki".

usuwanie nalotów i impregnacja ogrodzeń z kamienia w małopolsce

Czyszczenie ogrodzenia z piaskowca bywa problematyczne z powodu jego niewielkiej twardości. Stąd do oczyszczenia piaskowca stosuje się szereg różnych metod od chemicznej, poprzez wysoko - ciśnieniową, po piaskowanie. Wybór metody to rzecz indywidualna.

czyszczenie i impregnacja ogrodzeń kamiennych w małopolsce

Podobnie z doczyszczaniem innych kamieni naturalnych takich jak granit, wapień, dolomit czy marmur. Pomimo, iż na pierwszy rzut oka, kamień wygląda podobnie jak u "sąsiada" może okazać się konieczne zastosowanie innych metod czyszczenia. Wpływ na to mają spójność skały, jej łupliwość, sposób obróbki skały, gęstość oraz struktura "makro".

czyszczenie i impregnacja ogrodzeń z kamienia w małopolsce

Ogrodzenie z każdego rodzaju skały, kamienia, aby zachowało na wiele lat ładny wygląd, zaleca się zabezpieczać w procesie impregnacji. Jak w przypadku piaskowca nikt nawet się nad koniecznością impregnacj nie zastanawia, tak w przypadku bardziej związanych skał często o tym się zapomina. Natomiast impregnacja kamienia ma za zadanie nie tylko ochronę jego powierzchni przed zabrudzeniami, ale przede wszystkim ma zapobiec migracji zanieczyszczeń wgłąb kamienia. Ponadto impregnacja służy ochronie wewnętrznej struktury skały i zapobiega destrukcji ogrodzenia. Więcej o piaskowaniu kamienia, piaskowca...

Cennik czyszczenia ogrodzeń i impregnacji kamienia naturalnego - ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się niezbędną bazę sprzętową, dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni, konieczność pracy nocą itd. Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o staranną charakterystykę miejsca i obiektu z uwzględnieniem ilości metrów kwadratowych i miejscowości w jakiej się znajduje.

Prawa autorskie © 2012 Clean-Bruk Daniel Harendarz tel.: 600-226-131
Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody autora zabronione!