CZYSZCZENIE I IMPREGNOWANIE OGRODZEŃ Z CEGŁY KLINKIEROWEJ - KRAKÓW

PIASKOWANIE I IMPREGNACJA OGRODZEŃ Z KLINKIERU

MYCIE I ZABEZPIECZANIE CEGŁY KLINKIEROWEJ, MAŁOPOLSKIE

Firma Clean-Bruk z okolic Krakowa świadczy usługi czyszczenia i piaskowania oraz impregowania ogrodzeń z Klinkieru. Klinkier jest wdzięcznym materiałem budowlanym, z którego buduje się zaróno ogrodzenia pełne jak i słupki ogrodzeniowe. Im jest bardziej szkliwiony tym łatwiej utrzymać go w czystości, podobnie jak ma to miejsce w przypadku dachówki ceramicznej. Porowatość materiałów wpływa na zdolności do gromadzenia zanieczyszczeń, stąd klinkier mocno szkliwiony jest łatwy do utrzymania czystości. Nie mniej jednak jak w przypadku każdego ogrodzenia zdażają się różnego rodzaju zabrudzenia.

oczyszczanie i impregnacja ogrodzeń z klinkieru w Krakowie

Najczęściej spotykanym są wysolenia lub tzw wykwity, które tworzą białe naloty lub zacieki na powierzchni cegły. Innym rodzajem zabrudzeń są zacieki z rdzy lub farby naciekające z elementów stalowych stanowiących część ogrodzenia. Wszelkiego rodzaju nacieki opadających soków i żywic z drzew okalających i wznoszących się ponad ogrodzeniem, również niweczą walory estetyczne ogrodzenia z klinkieru. Czyszczenie cegły klinkierowej nie jest zabiegiem prostym. Mycie cegły na ogrodzeniu może pociągać konieczność łączenia kilku metod: mycia ciśnieniowego, chemicznego lub piaskowania.

mycie cegły wapienno - piaskowej w Krakowie

Dużo łatwiej jest odczyścić ogrodzenie z klinkieru gdy zostanie ono odpowiednio zabezpieczone - zaimpregnowane. Brud nie wsiąknie wówczas w zwartą strukturę klinkieru lecz pozostanie na powierzchni impregnatu. Impregnacja cegły klinkierowej lub płytek klinkierowych wymaga dobrania odpowiednich preparatów. W zależności od ekspozycji ogrodzenia, rodzaju klinkieru, stopnia połysku powierzchni należy dobrać odpowiedni preparat do impregnacji. Jeżeli są Państwo zdecydowani na odnowienie swego ogrodzenia prosimy o telefon już teraz! 600-226-131. Więcej na temat piaskowania cegły na kolejnej stronie...

Cennik czyszczenia ogrodzeń i impregnacji klinkieru - ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się niezbędną bazę sprzętową, dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni, konieczność pracy nocą itd. Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o staranną charakterystykę miejsca i obiektu z uwzględnieniem ilości metrów kwadratowych i miejscowości w jakiej się znajduje.

Prawa autorskie © 2012 Clean-Bruk Daniel Harendarz tel.: 600-226-131
Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody autora zabronione!