CZYSZCZENIE, PIASKOWANIE I IMPREGNOWANIE BETONU

HYDROMONITORING BETONU, MAŁOPOLSKA, KRAKÓW

CZYSZCZENIE BETONU

O czyszczeniu betonu napisano już wiele, również na stronach naszej witryny słowo beton wymienione jest w wielu miejscach. Pisząc o czyszczeniu betonu możnaby było odwołać się przecież chociażby do podstron dotyczących czyszczenia betonowej kostki brukowej. Cóż więcej? - otóż...Clean-Bruk wykonuje prace związane z oczyszczaniem oraz, ogólnie rzecz ujmując, obróbką powierzchni betonu. Czym jest ta obróbka? Pod tym pojęciem kryje się: śrutowanie, groszkowanie, szorstkowanie, piaskowanie, hydromonitoring, usuwanie mleczka cementowego, usuwanie izolacji bitumicznej, zmywanie lepiku z fundamentu, odsłanianie zbrojenia, zrywanie nawarstwień osłabionych korozją - spękanych, odspojonych luźno związanych, etc.

czyszczenie betonu w małopolsce

Oczywiście wszystkie te prace wymagają wykwalifikowanego personelu oraz zawansowanego parku maszynowego, którymi to Clean-Bruk właśnie dysponuje. Dodatkowym atutem firmy jest ogromne doświadczenie w realizacji prac tego typu. Clean-Bruk gwarantuje w pełni kompleksowe usługi w zakresie obróbki powierzchni betonowych. Znajomość technologii betonu, własny profesjonalny park maszynowy umożliwiają wykonanie zleceń w możliwie najkrótszym czasie, co przekłada się na oszczędność środków inwestora.

mycie betonu w małopolsce

Firma Clean-Bruk zajmuje sie profesjonalnym doczyszczaniem powierzchni betonowych, metodami wysokociśnieniowymi jak i chemicznymi - dobór metod jest ustalany indywidualnie dla każdego przypadku. Firma posiada doświadczenie przy doczyszczaniu zacieków po-szalunkowych z betonu architektonicznego, nacieczeń rdzy na wyrobach betonowych, usuwaniu powłok malarskich z powierzchni betonu, (Na zdjęciu efekty usuwania powłoki malarskiej z krawężnika betonowego)

usuwanie farby z betonu w Małopolsce

usuwaniu starej hydroizolacji bitumicznej z fundamentów betonowych, oczyszczaniu w charaktere hydromonitoringu - czyli usuwaniu luźno bądź nietrwale związanych z podłożem części masywu betonowego. Oczyszczanie takie ma zastosowanie przy rekonstrukcjach masywów i konstrukcji betonowych, przy naprawie betonu, pracach remontowych izolacji przeciwwilgociowej budowli, przy odnawianiu wypraw tynkarskich, przed przyklejaniem okładzin ceramicznych lub kamiennych itd.

PIASKOWANIE BETONU

Piaskowanie powierzchni betonowych wykonuje się w celach podobnych jak wcześniej wyminiony hydromonitoring. Po cóż więc stosuje się piaskowanie? Piaskowanie jest przecież metodą pociągającą wyższe nakłady środków i czau pracy. Każda z metod ma swe wady i zalety. Otóż nie w każdych warunkach można zastosować metody wiążące się z obecnością dużych ilości wody, na przykład wewnątrz obiektów użytkowych. Metody wykorzystujące wodę zwykle stosuje się przy oczyszczaniu na zewnątrz.

piaskowanie betonu w małopolsce

Piaskowanie betonu stosuje właśnie wówczas gdy występuje takie ograniczenie, gdzie nie można dopuścić do zbytniego zawilgocenia oczyszczanych powierzchni. Ponadto piaskowanie to obróbka niskociśnieniowa, zwykle w zakresie do 8-10 bar, czyszczenie wysokociśnieniowe przeprowadza się przy ciśnieniu rzędu kilkuset bar i tu pojawiają się następne ograniczenia.

piaskowanie betonu w Małopolsce

W przypadku słabszych odmian betonu, betonów niższych wytrzymałości, zastosowanie wysokiego ciśnienia spowoduje zniszczenie zewnętrznej struktury betonu. Piaskowanie ma zastosowanie przy uszorstkowianiu betonu czyli usuwaniu mleczka cementowego, przy groszkowaniu betonu zwanym też jako śrutowanie betonu. Poniższe zdjęcia przedstawiają efekty uszorstkowienia betonu w różnym stopniu. Uzyskiwać można w ten sposób efekt betonu płukanego lub szczotkowanego.

usuwanie mleczka cementowego z betonu w małopolsce

ZABEZPIECZANIE BETONU, IMPREGNACJA

Impregnacja betonu przeprowadzana jest w celu zabezpieczenia powierzchni oraz struktury elementu. W celu ochrony betonu najczęściej wystarczy nanieść preparat hydrofobizujący na powierzchnię, gdyż to woda jest największym wrogiem wyrobów betonowych w polskich warunkach klimatycznych. Posiadając w swej strukturze sieć kapilar, beton nie zabezpieczony nasiąka wodą, która w ujemnych temperaturach zamarza tworząc lód. Woda zwiększając w ten sposób swą objętość wywołuje naprężenia i w efekcie mikrospękania struktury betonu. Powtarzający się wielokrotnie taki proces wywołuje skutki w skali makro, widoczne dla naszych oczu w postaci kruszącego się betonu. Zewnętrzne poziome powierzchnie użytkowe, wykonane z betonu jak kostka brukowa, płyty betonwe, posadzki i wylewki z betonu zabezpiecza się preparatami oleofobowymi. Powłoka taka ogranicza wnikanie substancji olejopochodnych wgłąb betonu. Dzięki takim impregnacjom ogranicza się mozliwość zanieczyszczeń betonu wewnątrz struktury, zanieczyszczenia pozostają głównie na powierzchni, skąd duzo łatwiej usunąć je w procesie doczyszczania. Beton można chronić także przed graffiti, przed niechcianymi plakatami i rozklejanymi ogłoszeniami - powłokami Antygraffiti i Antyposters. Generalnie do ochrony betonu stosuje się różne preparaty, zleżnie od warunków, na jakie może być on narażony. Jeżeli potrzebują Państwo wykonać powłokę ochronną na betonie - prosimy o telefon - 600-226-131.

impegnowaniei hydrofobizacja betonu w małopolsce

Cennik czyszczenia piaskowania betonu i impregnacji - ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się niezbędną bazę sprzętową, dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni, konieczność pracy nocą itd. Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o staranną charakterystykę miejsca i obiektu z uwzględnieniem ilości metrów kwadratowych i miejscowości w jakiej się znajduje.

Prawa autorskie © 2012 Clean-Bruk Daniel Harendarz tel.: 600-226-131
Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody autora zabronione!