RENOWACJA, ODNAWIANIE, KOSTKI BRUKOWEJ, KRAKÓW, SKAWINA

ODŚWIEŻANIE WYGLĄDU KOSTKI BRUKOWEJ MAŁOPOLSKIE

Renowacja bruku polega na przeprowadzeniu grupy zabiegów, takich jak czyszczenie, dobarwianie - odświeżenie koloru i impregnacja. Każdy z tych etapów jest równie ważny w perspektywie końcowego efektu.

CZYSZCZENIE KOSTKI BRUKOWEJ

Czyszczenie bruku to eliminacja wszelkich zabrudzeń znajdujących się na powierzchni. Czyszczenie jak i jego uprzednia wycena przeprowadzane są w sposób indywidualny dla każdej posesji. Czyszczenie składać się może z kilku etapów, w zależności od potrzeb m.in.: Usuwanie mchów i porostów, Usuwanie zabrudzeń po-budowlanych i poremontowych np. usuwanie zaprawy, kleju, Usuwanie tłustych plam olejowych, Usuwanie wykwitów wapiennych, solnych, Usuwanie śladów opon samochodowych, Usuwanie nacieków rdzy, Usuwanie zabrudzeń bitumicznych, asfaltu, smoły, emulsji asfaltowej, Usuwanie parafiny i wosków ze świec lub zniczy, Usuwanie plam z żywności, napojów, kawy, Usuwanie gum do żucia, Usuwanie plam z farby, Usuwanie pozostałych indywidualnych zabrudzeń.

mycie kostki brukowej w krakowie

ODŚWIEŻANIE KOLORU KOSTKI BRUKOWEJ

Odświeżenie koloru bruku pozwala przywrócić jej nowy wygląd - uzyskać efekt mokrej kostki, czyli kostki z wyraźnym ciemniejszym odcieniem. Proces dobarwiania polbruku polega na nasączeniu kostki brukowej preparatem o dużej zdolności penetracji wraz z zaaplikowanym pigmentem, wykorzystywanym pierwotnie w produkcji. W ten sposób dobarwiamy bruk nie tylko powierzchniowo, ale również na pewną głębokość wierzchniej warstwy.

malowanie barwienie kostki brukowej

IMPREGNOWANIE KOSTKI BRUKOWEJ

Impregnacja bruku może być przeprowadzona na kilka sposobów w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Dziś na rynku obecnych jest wiele rodzajów impregnatów, różniących się zarówno stopniem penetracji jak i sposobem działania. Jedne impregnaty działają poprzez chemiczne oddziaływanie, drugie poprzez fizyczną wpływ na mikrostrukturę powierzchni kostki brukowej. Pod pojęciem impregnacji potocznie rozumie się taką zmianę właściwości impregnowanego materiału, która prowadzi do powstania bariery ochronnej. Niestety są to błędne wnioski. Impregnaty to preparaty mogące oddziaływać na różnego rodzaju czynniki w inny sposób. Stąd też, przy ich stosowaniu, niezbędna jest dogłębna znajomość przedmiotu sprawy, właściwości samych preparatów oraz ich wpływ na właściwości materiału impregnowanego. Pamiętać należy, że nie wszystkie preparaty dostępne w sprzedaży, na których opakowaniu widnieje nazwa "impregnat" fizycznie nimi są!

impregnacja efekty

Cennik - ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się niezbędną bazę sprzętową, dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni, konieczność pracy nocą itd. Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o staranną charakterystykę miejsca i obiektu z uwzględnieniem ilości metrów kwadratowych i miejscowości w jakiej się znajduje. Te informacje pozwolą nam przygotować dla Państwa rzetelną wycenę. cofnij....

Prawa autorskie © 2012 Clean-Bruk Daniel Harendarz tel.: 600-226-131
Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody autora zabronione!