Czyszczenie Kraków

ZMYWANIE WYKWITÓW Z KOSTKI BRUKOWEJ

USUWANIE, ZMYWANIE BIAŁYCH NALOTÓW Z KOSTKI BRUKOWEJ, PŁYT TARASOWYCH

USUWANIE WYKWITÓW WAPIENNYCH Z BRUKU I KLINKIERU

Usuwanie wykwitów wapiennych, zwanych również solnymi z kostki brukowej czy też z cegły lub klinkieru wymaga zastosowania odpowiednich preparatów chemicznych i szeregu zabiegów dodatkowych. Błędem jest nakładanie różnego rodzaju preparatów natłuszczających, czy też impregnatów z rodzaju "mokra kostka" bezpośrednio na wykwity. Postępowanie takie należy traktować jako doraźne, wystarczające jedynie na krótki czas.

Na zdjęciu widoczny efekt usuwania wykwitów wapiennych z tarasowych płytek betonowych.

usuwanie wykwitów z betonowej kostki

Bywa, że po niewłaściwie przeprowadzonej impregnacji wykwity zbierają się pomiędzy warstwą impregnatu a powierzchnią materiału, powodując jego odspajanie, odparzanie od betonu. Objawami są w takim wypadku początkowo jasne przebarwienia widoczne na powierzchni, a następnie odpadający płatami - łuszczący się impregnat. Usuwanie wykwitów we właściwy sposób jest, między innymi z tego powodu, bardzo istotne. Oprócz usunięcia białych nalotów należy właściwie im zapobiec, aby wyeliminować możliwe w przyszłości problemy.

Na poniższych zdjęciach widać efekt usunięcia wykwitów wapiennych z części czerwonej kostki brukowej. Na zdjęciu obok widać efekt działania rozlanego na próbę preparatu firmy Clean-Bruk na powierzchnię kostki w kolorach barwy jesieni. Zdjęcie oczywiście przedstawia kostkę wyschniętą.

usuwanie wykwitów z betonowej kostki

Ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się niezbędną bazę sprzętową, dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni, konieczność pracy nocą itd. Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o staranną charakterystykę miejsca i obiektu z uwzględnieniem ilości metrów kwadratowych i miejscowości w jakiej się znajduje. cofnij....

|Sitemap strony Clean-Bruk |Kontakt-TELEFON

Prawa autorskie © 2012 Clean-Bruk Daniel Harendarz tel.: 600-226-131
Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody autora zabronione!
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.