Czyszczenie Kraków

CLEAN-BRUK - MYCIE DACHÓW, MALOWANIE, CZYSZCZENIE, KRAKÓW

MYCIE, MALOWANIE DACHÓW, W MAŁOPOLSCE

Po kilku latach od pokrycia dachem naszego domu zaczynamy zauważać na jego połaci zabrudzenia, które rok po roku nawarstwiają się i spędzają nam sen z powiek. Co gorsze na dachach blaszanych pojawiają się ogniska korozji, rdza i odpryski farby! Zaczynają dręczyć nas pytania: Jak wyczyścić dach z mchu i porostów; Kto realizuje Mycie Dachów w Krakowie ? Jak wymyć zazielenioną dachówkę; Jak uszczelnić blaszany dach ? Co zrobić ze skorodowanym dachem; Czy we własnym zakresie sobie poradzę? Jak często wykonywać czyszczenie dachów; Jak przeprowadzić renowację dachu ? Czy trudne jest malowanie dachów; Jaka firma w Małopolsce się tym zajmuje? Jakie firmy wykonują czyszczenie rynien; Jaka firma z Krakowa montuje śniegołapy ? Pragnąc pomóc Państwu w rozwiązaniu takich właśnie problemów proponujemy skorzystać z naszych usług! Znamy odpowiedzi na większość dręczących Państwa pytań w zakresie prac dachowych. Czyszczenie dachów, malowanie i impregnowanie - Kraków, małopolska i okolice to CLEAN-BRUK.

mycie dachów kraków

W zakresie naszej oferty znajduje się kompletna renowacja dachów. Dotyczy to zarówno dachów blaszanych z blacho-dachówki, betonowe z dachówki betonowej oraz ceramicznej.

mycie dachów małopolska

CZYSZCZNIE DACHÓW, MYCIE DACHÓWKI

Firma usługowa Clean-Bruk ze Skawiny koło Krakowa zajmuje się gruntownym myciem dachów jak i oczyszczaniem ich ze starych powłok malarskich i bitumicznych. Czyszczenie pokryć wykonanych z onduliny, gontu, dachówki betonowej - cementowej i ceramicznej wiąże się z usuwaniem z ich powierzchni zanieczyszczeń atmosferycznych, zabrudzeń sadzą z kominów, zabrudzeń pochodzących z ruchu ulicznego, czyli zabrudzeń komunikacyjnych, oraz usuwanie porostów, mchów i alg, występujących na północnych połaciach.

mycie dachów w Krakowie

W przypadku pokryć blaszanych dochodzi niejednokrotnie konieczność odczyszczenia ognisk korozji, usuwania starych odparzonych i odspajających się warstw farby oraz pap, lepików lub powłok bitummicznych.

mycie dachów w Skawinie

W przypadku dachów z powłok, gontów bitumicznych okresowe oczyszczanie jest bardzo istotne.

mycie dachów z gontu w Skawinie

Na część gatunków alg i porostów gont bitumiczny okazuje sie niewystarczająco odporny wskutek czego, na poszyciach bitumicznych pojawiają się wżery a w efekcie dłuższych zaniedbań perforacje. Stąd okresowe czyszczenie dachów pokrytych poszyciem bitumicznym jest dość istotne ze względu na nie tylko jego estetykę, ale i trwałość.

mycie dachów w Swoszowicach

Różne rodzaje pokryć dachowych charakteryzują się inną zdolnością do gromadzenia zanieczyszczeń. Najszybciej zabrudzają się dachy pokryte materiałami o chropowatej strukturze, gonty, papy, dachówki betonowe zwane cementowymi, dachówki ceramiczne nieszkliwione itd.

mycie dachów w Skawinie

Jak w przypadku poszyć bitumicznych destrukcyjny wpływ mają algi, tak zwykły mech równie destrukcyjnie może wpływać na dachówki betonowe i ceramiczne.

mycie dachów w Wieliczce

Mech na dachówce jest środowiskiem ogniskującym miejscowe występowanie wilgoci. Wilgoć służy nie tylko jako podwalina do kolejnych porostów, ale w okresie przymrozków jest przyczynkiem do mikrospękań dachówki.

mycie dachu w Krakowie

Czyszczenie dachów wykonywane jest przez firmę Clean-Bruk głównie w małopolsce i ościeżnych województwach. Zwykle stosuje się metody i techniki alpinistyczne. Firma pracuje jedynie na sprzęcie posiadającym atesty i dopuszczenia do prac na wysokości. Jeżeli szukają Państwo firmy do umycia dachu w Małopolsce prosimy o kontakt już teraz: 600-226-131!

mycie dachów w krakowie

MALOWANIE DACHÓW

Firma Clean-Bruk z okolic Krakowa wśród swoich usług oferuje również malowanie i naprawy między innymi blaszanych pokryć dachowych. Blachy dachowe, aluminiowe lub ocynkowane wymagają okresowych przeglądów szczelności oraz inspekcji powłoki malarskiej. Ocynkowana blacha dachowa jest poszyciem które wymaga co jakiś czas odtworzenia powłoki lakierniczej.

MALOWANIE DACHU MAŁOPOLSKA

Zaniedbania w bieżącym utrzymaniu doprowadzają do pojawienia się korozji pokrycia dachu, a w ekstremalnych przypadkach do powstania nieszczelności.

malowanie blachodachówki w Zielonki

Malowanie blachodachówki jest poprzedzane skrupulatnym usunięciem odparzeń starych warstw farby, stosując hydromonitoring 500 bar, odczyszczeniem wszystkich ognisk rdzy, myciem chemiczno - ciśnieniowym, wykonaniem koniecznych uszczelnień, uzupełnieniem taśm dekarskich, odtłuszczeniem powierzchni i nałożeniem antykorozyjnych powłok podkładowych.

malowanie dachów Kraków

Malowanie dachów wykonywane jest w połączeniu technik ręcznych i natryskowych wysokociśnieniowych z użyciem farb zalecanych przez firmę CLEAN-BRUK lub wskazanych przez inwestora. Do malowania dachów CLEAN-BRUK używa profesjonalnych agregatów malarskich hydrodynamicznych, wysokociśnieniowych w technologii AIRLESS z możliwością malowania na gorąco.

malowanie dachów Skawina

W przypadku poszyć z dachówki cementowej - betonowej malowanie przeprowadza się z pominięciem etapów usuwania korozji oraz podkładowania antykorozyjnego. Jeżeli szukają Państwo firmy wykonującej Malowanie Dachów w Krakowie - prosimy o kontakt już teraz: 600-226-131!

malowanie dachów w krakowie

IMPREGNACJA DACHÓWKI I KONSERWACJA PAPY DACHOWEJ GONTU BITUMICZNEGO

Clean-Bruk ofeuje również impregnację dachów wykonanych z dachówki ceramicznej i betonowej. Impregnacja ma na celu hydrofobizację powierzchni dachówki przez co również zwiększenie ochrony przez wnikaniem i osiadaniem zanieczyszczeń. Zaimpregnowanie dachówki ogranicza tworzenie się zielonych i czarnych nalotów.

malowanie dachów w krakowie

Impregnacja pozwala wydłużyć okres, w którym konieczne będzie kolejne mycie dachu. Impregnat opóźnia zarodkowanie porostów, mchów itp oraz ogranicza ich nawarstwianie się. Opady w postaci śniegu i deszczu łatwiej zmywają zanieczyszczenia atmosferyczne. Stąd impregnacja dachu jest często wskazana. Więcej informacji na temat impregnowania dachówki uzyskają Państwo pod numerem telefonu 600-226-131.

impregnacja dachów w krakowie

Istotną sprawą jest należyta eksploatacja dachu z poszyciem bitumicznym: papa, gont bitumiczny, membrana dachowa. Bieżące utrzymanie czystości, usuwanie zanieczyszczeń i skażenia mikrobiologicznego to nie jedyne niezbędne czynności, których wymagają te pokrycia. Oddziaływanie warunków atmosferycznych powoduje konieczność uzupełnienia emulsji bitumicznej czyli potocznie mówiąc konserwacji. Oznakami konieczności przeprowadzenia takiej konserwacji jest pojawienie się w czyszczakach rynnowych lub rynnach drobin piasku/grysu stanowiącego posypkę gontu lub papy dachowej. Oprócz wykonania standardowej impregnacji papy bitumicznej jedną z możliwości jest również malowanie dachu z gontu dachowego. Stosuje się do tego celu farby o podwyższonej elastyczności.

Malowanie papy dachowej Krzeszowice

KOMPLEKSOWE RENOWACJE POKRYĆ DACHOWYCH

CLEAN-BRUK to również kompleksowe renowacje pokryć dachowych, która obejmują czyszczenie i odtłuszczanie dachu, ewentualną wymianę uszkodzonych dachówek i innych elementów pokrycia dachowego, czyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne obróbek blacharskich na dachu, czyszczenie kominów, montaż nowych czap kominowych, montaż kominków i kratek wentylacyjnych, uszczelnienia taśmami dekarskimi, malowanie dachów, montaż taśm miedzianych przeciw porostom. Na poniższym zdjęciu przykład remontu pokrycia dachu z dachówki betonowej na jednej z kamienic rynku w Wadowicach. Prace prowadzono zgodnie z programem konserwatorskim oraz oczywiście pod nadzorem konserwatora zabytków. Prace polegały na oczyszczeniu pokrycia oraz rynien, ponownym montażu i uszczelnieniu gąsiorów specjalną zaprawą naprawczą, oczyszczenie elementów obróbek stalowych, wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego obróbek blacharskich, malowanie czap kominowych, malowanie dachówki betonowej oraz pozostałych elementów pokrycia dachowego.

remonty dachów w krakowie

Kolejne zdjęcie przedstawia efekt renowacji pokrycia dachu pomieszczenia śmietnikowego papą dachową. Prace wykonane przy okazji kompleksowego remontu pomieszczenia śmietnikowego w Nowej Hucie.

remont dachu Nowa Huta

CZYSZCZENIE I NAPRAWA RYNIEN

Wraz z czyszczeniem lub malowaniem dachów, Clean-Bruk również oferuje usługi związane z czyszczeniem, naprawą lub wymianą rynien. Zaniedbane nieszczelności w orynnowaniu mogą powodować kolejne problemy w formie zacieków na ścianach lub pojawianiu sie grzyba i pleśni na wewnętrznych powierzchnich zawilgoconych ścian. Podczas mycia dachów oczyszczane są również rynny z zalegających liści, mchów czy innych gromadzących sie w nich zanieczyszczeń stałych. Zaniczyszczenia te obciążaja dodatkowo rynny i powodują utratę spadków grawitacyjnych, deformację i rozszczelnienia. W okresie przymrozków zanieczyszczenie rynien potęguje gromadzenie się wody i wzrost ciężaru poszczególnych elementów rynny, co ma diametralny wpływ na pracę całego systemu orynnowania.

naprawy rynien w krakowie

MALOWANIE I USZCZELNIANIE KOMINÓW

Z dachami, wręcz dosłownie, związane są Kominy. Wraz z obsługą dachów firma Clean-Bruk oferuje również prace związane z koniecznymi naprawami konstrukcji kamina. Najczęściej konieczne są wymiany obróbki blacharskiej, montaż kształtek ze stali nierdzewnej, montaż czap kominowych, uszczelnienia dekarskie i malowanie kominów.

naprawy kominów w krakowie

MONTAŻ ŚNIEGOŁAPÓW

Firma CLEAN-BRUK oferuje montowanie Śniegołapów w Krakowie i okolicach. Śniegołapy w pewnych przypadkach są nieuniknione. Zakładanie śniegołapów nad wejściami do budynków, oraz nad chodnikami, po których odbywa się ruch, niejednokrotnie pomaga uchronić przed dziesiątkami lub setkami kilgramów śniegu spadającymi na głowy przechodniów. Śniegołapy należy montować w sposób przemyślany, aby śnieg zsuwał się z dachu w sposób kontrolowany a nie zalegał na nim.

Zakładanie Śniegołapów i Malowanie Dachu w krakowie

W przypadku długich połaci dachowych konieczne może okazać się zamontowanie dwóch rzędów śniegołapów, gdyż jeden znajdujący się w dolnej części dachu, przy obsuwaniu się znacznych masywów śniegu, może zostać oderwany. Taka sytuacja miała miejsce na dachu ze zdjęcia poniżej. Jeżeli stoją Państwo przed koniecznością montażu śniegołapów lub pełnych mostków śniegowych zapraszamy do kontaktu - tel: 600-226-131.

Zakładanie Śniegołapów w krakowie

Jeśli interesuje Państwa rewitalizacja elewacji lub kostki brukowej - zapraszamy na nasze kolejne pod-strony. Zapraszamy do odwiedzenia GALERII z naszych realizacji. Znajdą tam Państwo przykładowe zdjęcia czyszczonej i odświeżanej kostki brukowej, czyszczonych i impregnowanych elewacji, mytych ścian i ogrodzeń, etc.

Cena czyszczenia i malowania dachów w Krakowie - Ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się niezbędną bazę sprzętową (ewentualne rusztowania, zwyżki, podnośniki koszowe), dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni, możliwość stosowania różnych technologii nakładania preparatów itd. Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o poglądowe zdjęcie aktualnego stanu miejsca lub obiektu z uwzględnieniem wielkości powierzchni oraz adresu. Te informacje pozwolą na skrupulatne przygotowanie wyceny.Zapraszamy do kontaktu telefonicznego Tel: 600-226-131

Zlecenia, w zależności od ich przedmiotu, zakresu i wielkości, wykonujemy w CAŁYM KRAJU !!!

Mapa witryny |Kontakt |Tel: 600-226-131

Prawa autorskie © 2012 Clean-Bruk Daniel Harendarz tel.: 600-226-131
Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody autora zabronione!
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.