Czyszczenie Kraków

SPECJALISTYCZNE, MYCIE, WYSOKOCIŚNIENIOWE, MAŁOPOLSKA

MYCIE, HYDROMONITORING, HYDROPIASKOWANIE, CZYSZCZENIE, CIŚNIENIOWE, KRAKÓW, SKAWINA

Clean-Bruk ze Skawiny w Małopolsce, jako firma świadcząca profesjonalne usługi w zakresie czyszczenia i zabezpieczania powierzchni materiałów budowlanych, począwszy od betonu na stali kończąc, oferuje pomoc w najtrudniejszych wyzwaniach. W przypadkach, gdzie standardowi usługodawcy rozkładają ręce, Clean-Bruk przystępuje do pracy. Clean-Bruk jest firmą o zasięgu ogólnopolskim, prace wykonuje na terenie całego Kraju, choć głównie jest to Kraków, Małopolska i ościenne województwa. Oferta usług firmy jest przedstawiona na łamach niniejszej witryny. Usługi świadczone przez firmę to między innymi specjalistyczne czyszczenie wysokociśnieniowe, piaskowanie, hydropiaskowanie, doczyszczanie i malowanie dachów, elewacji, terenów zewnętrznych i infrastruktury. Jeżeli mają Państwo problem podobny do wymienionych prosimy o Kontakt Już Teraz!! Tel: 600-226-131

Na zdjęciu widoczny efekt zrywania tynku ze ścian przy użyciu metod wysokociśnieniowych wodno-strumieniowych w Małopolsce.

czyszczenie starej cegły firma małopolska

Dysponujemy agregatami wodno-strumieniowymi o ciśnieniach 350 bar i 500 bar - są to urządzenia o napędzie spalinowym. Dzięki ich mocy z łatwością możemy pomóc Państwu w odczyszczeniu najstarszych i najtrudniejszych do usunięcia zabrudzeń. A fakt iż należą one do grupy urządzeń spalinowych nie naraża Państwa na wyższy rachunek za prąd. Czyszczenie ciśnieniowe zwane też wysokociśnieniowym stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Stosowane jednak powszechnie na naszym rynku urządzenia rzadko należą do grupy profesjonalnych. Tym odróżniamy się od konkurencji!

PIASKOWANIE I HYDROPIASKOWANIE MAŁOPOLSKA

Oprócz czyszczenia wysokim ciśnieniem i gorącą wodą dysponujemy również możliwością piaskowania jak i hydropiaskowania czyli oczyszczania ściernego. Czyszczenie strumieniowo - ścierne jest stosowane najczęściej w przypadku, gdzie standardowe metody chemiczne i ciśnieniowe okazują się mało efektywne lub niemożliwe do zastosowania.

usuwanie zaschniętej fugi firma Kraków

Posiadane urządzenia umożliwiają piaskowanie niskociśnieniowe, które ma zastosowanie przy oczyszczaniu powierzchni najdelikatniejszych materiałów, takich jak np: drewno i piaskowiec. Piaskarki należące do grupy JOS, ROTEC REMMERS, Ce-Pe z powodzeniem stosowane są w procesach renowacji zabytków - elewacji, pomników, etc. O piaskowaniu niskociśnieniowym znajdą Państwo więcej informacji w dziale Piaskowanie, Sodowanie, Szkiełkowanie firmowej witryny. Ponadto Clean-Bruk z powodzeniem stosuje również metody wysokociśnieniowego hydropiaskowania, które charakteryzuje się większą siłą udaru i stosowane jest w specjalistycznym doczyszczaniu jak np: usuwanie powłok malarskich, czyszczenie fundamentów ze starych powłok bitumicznych lub usuwanie oznakowań poziomych.

Hydropiaskowanie kamienia firma Kraków

Poniżej przedstawiamy przykłady realizacji i możliwości firmy - Wszystkie zamieszczone Zdjęcia to Realizacje firmy CLEAN-BRUK ...

MYCIE BASENÓW KRAKÓW

Firma Clean-Bruk ze Skawiny świadczy usługi doczyszczania niecek basenowych z wszelkich zanieczyszczeń. Oprócz basenów firma czyści fantanny i sadzawki.

piaskowanie fontanny kraków

W przypadku basenów betonowych oferujemy uszczelnianie i malowanie. W przypadku uszkodzeń płytek ceramicznych oferujemy również pomoc w ich wymianie.

mycie płyt basenu kraków

Jeżeli pragną Państwo doczyścić gruntownie swój basen oraz odświeżyć teren wokół basenu firma usługowa Clean-Bruk przyjdzie z pomocą - prosimy w tym celu o kontakt telefoniczny Tel: 600-226-131

Czyszczenie basenów membranowych wraz z doczyszczaniem linii wody, doczyszczanie membran PCV w Krakowie.

mycie niecki basenowej kraków

Czyszczenie prefabrykowanych sztywnych basenów poliestrowych wraz z usuwaniem osadów z twardej wody w Krakowie.

czyszczenie basenów poliestrowych w Krakowie

Czyszczenie basenów wewnętrznych w Krakowie, doczyszczanie płytek ceramicznych, usuwanie nalotu kamienia.

doczyszczanie basenów Kraków

DOCZYSZCZANIE KLATEK SCHODOWYCH

Firma Clean-Bruk ze Skawiny koło Krakowa oferuje między innymi doczyszczanie klatek schodowych, a dokładniej czyszczenie schodów, spoczników i ścian z lastryka oraz innego rodzaju wodoodpornych tynków wewnętrznych, takich jak np. stiuk.

Na zdjęciu poniżej doczyszczanie wysokociśnieniowe ścian wykończonych stiukiem w klatce schodowej w Krakowie.

Doczyszczanie ścian ze stiuku w klatce schodowej w Krakowie

Doczyszczanie lastryka wewnętrznych korytarzy i klatek schodowych firma przeprowadza metodami wysokociśnieiowymi i chemicznymi. Posiadana baza sprzętowa umożliwia mycie ciśnieniowe ścian i podłóg bez rozbryzgu wody. Specjalistyczne urządzenia podczas czyszczenia jednocześnie odsysają brudną wodę.

Na poniższej fotografii czyszczenie wysokociśnieniowe spoczników, korytarzy i schodów z lastryka wewnątrz klatki schodowej w Krakowie.

Doczyszczanie ścian ze stiuku w klatce schodowej w Krakowie

Na kolejnym zdjęciu doczyszczanie chemiczne ścian wykończonych stiukiem w klatce schodowej oraz piaskowanie schodów kamiennych wewnątrz klatki w Krakowie.

Doczyszczanie ścian ze stiuku w klatce schodowej w Krakowie

Firma Clean-Bruk oferuje doczyszczanie metodą strumieniowo - ścierną (metodą piaskowania) schodów kamiennych oraz stalowych balustrad w klatkach schodowych.

Zdjęcie przedstawia efekt piaskowania schodów dywanowych od strony spodniej z piaskowca oraz efekt oczyszczenia metalowej części balustrady - poręczy schodowej w klatce schodowej w Krakowie.

Piaskowanie schodów kamiennych z piaskowca oraz balustrad w klatce schodowej w Krakowie

CZYSZCZENIE BLACHY, ELEWACYJNEJ I DACHOWEJ

Clean-Bruk oferuje również mycie i oczyszczanie blachy stalowej, aluminiowej, elewacyjnej, dachowej etc. Oczyszczanie blachy ze starych powłok malarskich, bitumicznych, lakierniczych, piaskowanie blachy oraz innych elementów blaszanych. Oprócz doczyszczania piaskowania i zabezpieczania antykorozyjnego firma oferuje również malowanie i odnowę powłok lakierniczych. Więcej informacji na temat czyszczenia i malowania blachy znajdą Państwo w działach Elewacje i Dachy. ...więcej...czyszczenie dachów w całym Kraju....

DOCZYSZCZANIE TERENÓW ZEWNĘTRZNYCH, PARKINGÓW, PLACÓW

Firma Clean-Bruk ze Skawiny koło Krakowa oferuje doczyszczanie terenów zewnętrznych takich jak parkingi, place, perony kolejowe, infrastruktura w parkach.

doczyszczanie miejsc postojowych na parkingu w Krakowie
Wieloletnie doświadczenie, szeroko rozwinięta, profesjonalna baza sprzętowa i ilość zrealizowanych projektów ułatwiają błyskawiczną realizację zleconego zadania.

Czyszczenie terenó zewnętrznych i infrastruktury Krakowie

CLEAN-BRUK oferuje doczyszczanie placów, parkingów, podjazdów i chodników na terenach obiektów handlowych, logistyczno-magazynowych, przemysłowych na terenie małopolski.

czyszczenie podjazdów w Krakowie

Mycie ramp i bram magazynowych, załadunkowych w obiektach magazynowo-logistycznych.

mycie bram i ramp załądunkowych Kraków

Doczyszczanie peronów kolejowych PKP.

doczyszczanie płyt peronowych

CZYSZCZENIE, HAL, POSADZEK, PLACÓW, MAGAZYNÓW, POWIERZCHNI PŁASKICH

Firma usługowa ze Skawiny oferuje doczyszczanie zewnętrznych i wewnętrznych powierzchni płaskich. Posiadana baza sprzętowa oraz doświadczenie umożliwia szybkie i dokładne doczyszczenie różnego rodzaju powierzchni. Zdjęcie przedstawia czyszczenie posadzki parkingu podziemnego w Krakowie.

mycie posadzek kraków w garażu podziemnym

Zdjęcie przedstawia gruntowne doczyszczanie posadzki w hali magazynowej

mycie posadzek kraków

Kolejna realizacja w Krakowie obejmująca mycie posadzki hali magazynu.

mycie posadzek magazynu kraków

CLEAN-BRUK oferuje doczyszczanie parkingów, posadzek żywicznych i betonowych, w halach magazynowych i produkcyjnych, garażach podziemnych, parkingach wielopoziomowych na terenie małopolski i Krakowa. ...więcej o czyszczeniu parkingów i kostki brukowej w całym Kraju....

CZYSZCZENIE STACJI BENZYNOWYCH

Firma Clean-Bruk oferuje mycie banerów, wiat, zadaszeń oraz innych elementów infrastruktury obecnych na stacjach benzynowych.

Na zdjęciu czyszczenie terenów zewnętrznych wraz z usuwaniem gum do żucia na stacjach benzynowych na autostradzie A4 na docinku Kraków-Katowice.

mycie infrastruktry stacji benzynowych Kraków

Stosowane technologie doczyszczania gwarantują pełne zadowolenie klientów. W przypadku mycia stacji benzynowych zastosowanie mają metody chemiczne i wysokociśnieniowe z użyciem gorącej wody.

Mycie podsufitki z sidingu na zadaszeniu dystrybutorów paliwowych na stacji benzynowej w Małopolsce.

czyszczenie infrastruktry stacji benzynowych Kraków

Czyszczenie plandek, oznakowań i elementów z malowanych proszkowo blach wymaga zastosowania różnych preparatów i technologii. Czyszczenie stacji benzynowych Clean-Bruk wykonuje głównie w Krakowie i województwie małopolskim. Wycena mycia elementów architektury każdej stacji wykonywana jest indywidualnie z tego względu prosimy o kontakt pod nr Tel: 600-226-131 w celu omówienia szczegółów.

Na zdjęciu efekty mycia infrastruktury na stacji benzynowej w Małopolsce.

mycie infrastruktry stacji benzynowych Kraków

CZYSZCZENIE GROBOWCÓW

Clean-Bruk zajmuje się także kompleksowo pracami kamieniarskim na Krakowskich cmentarzach. W zakresie oferowanych usług są czyszczenie grobowców, uzupełnianie ubytków, impregnacja pomników, wymiana płyt wraz z liternictwem, układanie betonowej kostki brukowej wokół grobowca etc.

Na zdjęciach efekty czyszczenia pomników na cmentarzu wykonanych z piaskowca.

czyszczenie grobowców Kraków

Do najtrudniejszych w utrzymaniu spośród wszystkich rodzajów grobowców należą te wykonane z miękkiego piaskowca. To one wymagają najwięcej wkładu pracy zapewniającego estetyczny wygląd, a zarazem doświadczenia i wiedzy technicznej.

Oczyszczenie pomnika z piaskowca wraz z wymianą tablic kamiennych.

mycie i renowacja grobowców Kraków

Jeśli potrzebują Państwo odnowić nagrobek z lastryka lub grobowiec z granitu, odświeżyć, zkonserwować i nadać wygląd jak sprzed lat zapraszamy do kontaktu pod nr Tel: 600-226-131.

Mycie nagrobków Kraków

CZYSZCZENIE POMNIKÓW I POSTUMENTÓW

Firma usługowa Clean-Bruk zajmuje się również czyszczeniem i renowacją pomników, wykonanych z kamienia naturalnego i betonu. Znajomość tematu materiałów budowlanych oraz wiedza z zakresu renowacji zabytków są pomocnym atrybutem wykorzystywanym przez firmę Clean-Bruk w tego rodzaju zleceniach.

Czyszczenie, renowacja i konserwacja Pomnika Ofiar Pacyfikacji w Sułkowicach:

mycie i renowacja pomników Kraków

Do czyszczenia stosuje się metody wodno-strumieniowe, chemiczne i strumieniowo-ścierne (mikropiaskowanie, sodowanie, strumieniowanie mielonymi łupinami orzecha). Poniżej zdjęcia z próbnego dnia prac, doboru technologii czyszczenia pomnika, doboru ilości ścierniwa i ciśnienia roboczego dla strumieniowania zmielonymi łupinami z orzechów.

Pierwszy dzień - Próbne Czyszczenie Pomnika Grunwaldzkiego na Placu Matejki w Krakowie w technologii strumieniowania łupinami orzeszków.

mycie i renowacja pomników Kraków

Zabezpieczanie powierzchni, uzupełnianie ubytków specjalnie dobranymi zaprawami i impregnacja wykonywane są zgodnie ze sztuką renowacji. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w odnowieniu pomnika, grobowca etc. zapraszamy do kontaktu pod nr Tel: 600-226-131.

Czyszczenie i konserwacja pomnika Matki Boskiej przed jednym z kościołów w Krakowie.

mycie i renowacja pomników Kraków

Jednym ze zrealizowanych projektów przez firmę Clean-Bruk było czyszczenie i konserwacja figur Dwunastu Apostołów przed Kościołem św. Apostołów Piotra i Pawła na ul. Grodzkiej w Krakowie.

Czyszczenie figur dwunastu apostołów na Grodzkiej w Krakowie

PRACE NA WYSOKOŚCI

Clean-Bruk od wielu lat realizuje również prace wysokościowe na terenie Krakowa i małopolski. Są to głównie czyszczenie i malowanie elewacji technikami alpinistycznymi, mycie, zabezpieczanie antykorozyjne i malowanie dachów, naprawy rynien i wymiany całych systemów, montaż kolców przeciw ptactwu, wypełnianie dylatacji, etc.

Na zdjęciu prace na wysokości techniką alpinistyczną na budynku Sądu Rejonowego w Przemyślu.

usługi alpinistyczne Kraków

Firma Clean-Bruk wykonuje usługi wysokościowe w Krakowie o różnym charakterze - łatanie dziur w elewacjach wydziobanych przez ptaki - przykładowe realizacje na poniższych zdjęciach.

Wysokościowe prace łatanie dziur po ptakch w Krakowie

Prace alpinistyczne w Krakowie i Małopolsce wykonują jedynie osoby z odpowiednio przeszkolone. Jeżeli mają Państwo problem na wysokości do rązwiązania dla alpinistów - prosimy o kontakt już teraz Tel: 600-226-131. ...więcej...mycie dachów małopolska....

CZYSZCZENIE, IMPREGNOWANIE, PIASKOWCA

Piaskowiec to bardzo trudny kamień pod względem utrzymania jego estetyki. Jest to kamień o małej zwartości z dużą ilością otwartych porów. Te cechy sprzyjają wnikaniu wilgoci wraz z zanieczyszczeniami w głąb piaskowca.

Na zdjęciu efekt czyszczenia podmurówki z piaskowca w Krakowie.

oczyszczenie piaskowca w krakowie

Wewnątrz kamienia, co zdarza się najczęściej, następuje rozwój grzybów i pleśni, stąd jasnożółty piaskowiec może po pewnym czasie zamienić się w brudny, siny lub czarny.

Na zdjęciu efekt czyszczenia płyt z piaskowca w Krakowie - Osiedle Europejskie.

Czyszczenie piaskowca w Krakowie-Osiedle Europejskie

Budowa piaskowca nie sprzyja jego czyszczeniu, nawet obróbka strumieniowo-ścierna czyli piaskowanie okazuje się czasem nieefektywna. W takich przypadkach konieczne są zabiegi chemiczne. Najczęściej ma to miejsce w przypadku gdy piaskowiec jest mało zwarty i po wbudowaniu nie został odpowiednio zabezpieczony w procesie impregnacji.

czyszczenie piaskowca w krakowie

Piaskowiec charakteryzuje różnica kolorystyki i zwartości, zależy to od jego pochodzenia, składu, wieku skały, morfologii, miąższości i wielu innych cech indywidualnych dla danego złoża. Stąd podobnie jak indywidualny charakter ma poszczególny kamień, tak indywidualnie należy podejść do prac czyszczenie piaskowca. Piaskowiec można czyścić zarówno chemicznie, jak wysoko- i nisko- ciśnieniowymi metodami.

Na zdjęciu efekty czyszczenia wykwitów na ogrodzeniu z piaskowca w okolicy Krakow.

zmywanie wysoleń z kamienia w Krakowie

Wybór metody czyszczenia piaskowca dokonuje się poczynając od najmniej inwazyjnych, ciśnieniowych wodno - strumieniowych. Jeśli efekt prac okazuje się niezadawaljący wdraża się metody tzw. piaskowania.

Poniżej efekty mycia chemiczno - ciśnieniowego zazielenionych schodów z piaskowca w Małopolsce

Czyszczenie schodów z piaskowca w Krakowie

Usługi związane z myciemi doczyszczaniem piaskowca firma Clean-Bruk ze Skawiny koło Krakowa świadczy w całej Polsce, oczywiście podjęcie się realizacji zależy od wielkości przedmiotu zlecenia. Wszystkie państwa pytania nie pozostaną bez odpowiedzi.

zmywanie zielonych nalotów z piaskowca w Krakowie

Sposób czyszczenia piaskowca należy dobrać do twardości kamienia i struktury, stąd trudno jest rzetelnie odpowiedzić Państwu na wiele pytań podczas rozmowy telefonicznej. Znaczną pomocą we wstępnej wycenie są zdjęcia aktualnego stanu przedmiotu zapytania. Zdjęcia można przesyłać wiadomością MMS na numer Tel: 600-226-131lub mailem na adres: biuro@clean-bruk.pl

Na fotografiach widoczny efekt czyszczenia i konserwacji piaskowca stanowiącego zabudowę tarasu.

zmywanie zielonych nalotów z piaskowca w Krakowie

W przypadku płytek okładzinowych, schodów, tralek, balustrad, ogrodzeń, czy płyt tarasowych, podłogowych z piaskowca sposoby doczyszczania i impregnacji będą oczywiście odmienne.

Efekt doczyszczania schodów z piaskowca w centrum Krakowa.

czyszczenie schodów kamiennych z piaskowca w Krakowie

Pielęgnacja piaskowca polega na odpowienim zabezpieczeniu, impregnowaniu oraz okresowym czyszczeniu i odgrzybianiu jego powierzchni... ...więcej... o czyszczeniu i piaskowaniu piaskowca, elewacji, schodów, pomników, płyt, w Krakowie, Małopolsce...więcej.

CZYSZCZENIE GRANITU, BAZALTU, MARMURU

Firma usługowa Clean-Bruk ze Skawiny zajmuje się również czyszczeniem granitu i marmuru. Granit jest twardą skałą o odczynie kwaśnym. Powulkaniczne pochodzenie granitu jest krystalograficznie wyznacznikiem jego cech. W przypadku skały marmurowej różniącej się składem i pochodzeniem od skały granitowej, należy zwrócić uwagę na preparaty chemiczne stosowane podczas czyszczenia.

Na zdjęciu efekt mycia chemiczno ciśnieniowego płyt szarego granitu przed wejściem do budynku w Małopolsce.

czyszczenie granitu w Krakowie

Obie skały, zarówno granit jak i marmur są znane z dużej twardości, oraz wytrzymałości, za które odpowiada ich zwartość. To wpływa jednocześnie na niską nasiąkliwość tych materiałów, a co za tym idzie również i wyrobów z nich wytworzonych.

Na zdjęciu widoczny efekt po usuwaniu wykwitów z podstopnic schodów granitowych w Krakowie.

czyszczenie granitu w Krakowie

Wyroby z granitu i marmuru takie jak schody, kolumny, płyty elewacyjne czy posadzki są stosunkowo wdzięczne w utrzymaniu czystości. Ich odporność na zarysowanie, czy zaplamienia są znacznie większe niż na przykład bardziej porowatego piaskowca. Oczywiście przeprowadzenie wcześniej konserwacji w znacznym stopniu ma wpływ na tę odporność.

Na zdjęciach pokazano efekt impregnacji schodów z dwóch rodzajów granitu, granit czarny i granit rudy, który w połowie jest zaimpregnowany.

Impregnacja schodó granitowych z efektem mokrego kamienia w Krakowie

Utrzymanie nienagannego wyglądu wyrobów z bazaltu, granitu i marmuru wymaga odpowiedniej pielęgnacji i okresowego doczyszczania, konserwacji.

Na zdjęciu schody z bazaltu przed czyszczeniem oraz po czyszczeniu i impregnacji z efektem mokrego kamienia.

czyszczenie schodów bazaltowych w Krakowie

Czyszczenie marmuru i granitu (szlifowanego lub płomieniowanego) firma Clean-Bruk przeprowadza różnymi metodami, uzależnionymi od rodzaju zabrudzeń, ekspozycji, sposobu wykończenia metriału oraz sposobu wbudowania czyli pełnionej przez wyrób funkcji.

Na zdjęciu taras z płyt granitowych w trakcie mycia:

czyszczenie tarasu z grnitu w Krakowie

W pewnych warunkach wystarczające będzie czyszczenie ciśnieniowe lub chemiczne, zdażą się jednak przypadki gdzie konieczne będzie zastosowanie piaskowania, polerowania lub śrutowania.

Na zdjęciu efekt czyszczenia schodów granitowych przed wejściem do jednego z Krakowskich banków.

czyszczenie i piaskowanie granitu w Małopolsce

Posiadana przez firmę Clean-Bruk baza sprzętowa oraz doświadczenie umożliwia stosowanie niemal wszystkich metod, w zależności od potrzeb. Każdorazowo przeprowadzone czyszczenie wieńczone jest odpowiednim zabezpieczeniem w formie warstwy impregnującej. Impregnacja poza ochroną może również posłużyć do ożywienia koloru kamienia.

Na zdjęciu efekt impregnacji schodów z czarnego granitu z efektem mokresgo kamienia.

kraków impregnacja schodów granitowych z efektem mokrego kamienia

Impregnowanie granitu czy marmuru ułatwia dalszą eksploatację wyrobów oraz proces kolejnego czyszczenia. Wszechstronność firmy Clean-Bruk pozwala w krótkim czasie zorganizować i sprawnie przeprowadzić każde zlecenie. Więcej na temat czyszczenia, konserwacji i napraw Granitu i kostki Granitowej znajdą Państwo na podstronie w dziale Kostka Brukowa ...więcej...o czyszczeniu, fugowaniu i impregnacji Kostki Granitowej w Krakowie...

CZYSZCZENIE, KONSERWACJA - KAMIENIA NATURALNEGO

Usługi czyszczenia kamienia w Krakowie w Małopolsce firma Clean-Bruk świadczy już od 2006 roku. Firma oferuje mycie chemiczne i ciśnieniowe z użyciem agregatów wodno-strumieniowych. Dotyczy to zabudowy z kamienia naturalnego w formie architektury ogrodowej czyli oczek wodnych, kominków, grilli, wędzarni, figur ogrodowych, murków oporowych, ogrodzeń, chodników, ścieżek i podjazdów z kamienia, schodów kamiennych, tarasów z kamienia, cokołów z kamienia i pozostałych elementów elewacji.

Czyszczenie murków oporowych z dolomitu w Małopolsce.

Czyszczenie murków oporowych z dolomitu w okolicy Krakowa

Wieloletnie doświadczenie w zakresie doczyszczania kamienia z użyciem myjących preparatów chemicznych ułatwia personelowi firmy na systemowe podejście do procesu czyszczenia w zależności od rodzaju kamienia i zanieczyszczeń, oraz właściwe dobranie odpowiednich preparatów do czyszczenia kamienia oraz do konserwacji i impregnacji.

Na poniższym zdjęciu efekt wyczyszczenia drogi dojazdowej na posesję z ułozonego kamienia.

Czyszczenie podjazdu z kamienia w okolicy Krakowa

Firma oferuje czyszczenie: dolomitu, granitu, bazaltu, kamienia wapiennego, piaskowca, łupka, gnejsu, andezytu, kwarcytu i innych. W wielu przypadkach w zupełności efektywne okazuje się mycie ciśnieniowe zabudowy z kamienia, które jest opcją najtańszą spośród metod oczyszczania.

Efekt czyszczenia chodnika z płyt kamiennych piaskowca oraz murków z kamienia.

Mycie ciśnieniowe kamienia w okolicy Krakowa

Konieczność użycia preparatów chemicznych podnosi koszt mycia o cenę preparatu oraz pracę związaną z nałożeniem preparatów, przy czym najczęściej jednokrotne ich użycie jest niewystarczające i proces należy powtarzać do momentu uzyskania zadowalających efektów.

Zdjęcie przed i po wymyciu schodów wejściowych z kamienia w Krakowie.

Mycie ciśnieniowo - chemiczne schodów z kamienia w okolicy Krakowa

Na poniższym zdjęciu efekt doczyszczania chemiczno - ciśnieniowego tarasu kamiennego z dolomitu w okolicy Krakowa.

Mycie ciśnieniowo - chemiczne tarasu z kamienia w okolicy Krakowa

W przypadku kamienia porowatego jak piaskowiec często okazuje się, że zanieczyszczenie jest nie tylko powierzchniowe i samo oczyszczenie powierzchni zewnętrznej nie poprawia estetyki w zadowalającym stopniu. Wówczas firma stosuje wypracowane doświadczeniem metody w celu doczyszczenia kamienia naewt w głębszych partiach.

Na zdjęciu efekt czyszczenia płytek okładzinowych z piaskowca na części parterowej budynku w okolicach Krakowa

czyszczenie kamienia w krakowie

Firma ma możliwość oczyszczania kamienia naturalnego na posadzkach, ogrodzeniu czy elewacji metodą mikro piaskowania niskociśnieniowego przy użyciu technologii JOS i ROTEC Remmers. Jest to obróbka strumieniowo - ścierna powierzchni, która pozwala doczyścić kamień na zasadzie delikatnego ścierania.

Efekt oczyszczenia tarasu zkamiennia naturalnego - piaskowca w Krakowie.

czyszczenie kamiennych tarasów w Małopolsce

Technologia ta jest stosowana do oczyszczania nawet najdelikatniejszych materiałów między innymi właśnie kamienia naturalnego. Piaskowanie to można przeprowadzać na sucho i mokro, w zależności od potrzeb, możliwości i uwarunkowań zewnętrznych.

Poniżej usuwanie zanieczyszczeń z dolomitowej pokrywy murku.

czyszczenie dolomitu w Małopolsce

Kamień naturalny po oczyszczeniu powinien zostać poddany procesowi konserwacji, impregnacji lub zabezpieczeniu antygraffiti. Jakakolwiek konserwacja z pewnością przyczyni się do ochrony zabudowy przed działaniem warunków atmosferycznych oraz znacznie ułatwi kolejne czyszczenie.

Na zdjęciu efekt oczyszczenia kamienia na podmurówce domu w małopolsce.

czyszczenie i impregnacja kamienia

CZYSZCZENIE, CEGŁY, MYCIE, KLINKIERU, IMPREGNACJA

Czyszczenie cegły ceramicznej i klinkierowej Firma Clean-Bruk realizuje głównie w Krakowie i okolicach, choć zdarzają się również zlecenia w tym zakresie spoza granic Polski. Firma oferuje oczyszczanie cegły i klinkieru różnymi metodami, dobieranymi indywidualnie dla każdego zleconego projektu.

Na zdjęciu efekt oczyszczenia fasady z cegły klinkierowej w centrum Krakowa, w tym usunięcie graffiti i oczyszczenie nadproży okiennych z piaskowca.

Czyszczenie elewacji z cegły w Krakowie

Najbardziej popularne rodzaje zabudowy z klinkieru to ogrodzenia i elewacje. Czerwona cegła ceramiczna, oczywiście ze względu na swe właściwości, najczęściej spotykana jest we wnętrzach zabudowań i stanowi ściany, oraz w starszym budownictwie stropy kolebkowe, łukowe.

Czyszczenie stropu z cegły w Krakowie

Ceramika czerwona jest oczywiście obecna równie często na dachach, czego nie sposób przeoczyć. Ceramika szkliwiona lub angobowana stosowana jest także jako płytki, kształtki elewacyjne, parapety, daszki ogrodzeń itd. Czyszczenie klinkieru i cegły Firma Clean-Bruk wykonuje metodami chemicznymi i strumieniowo-ściernymi.

Na zdjęciu w części doczyszczony parapet klinkierowy.

Mycie klinkieru w małopolsce

Na poniższym zdjęciu widać efekty czyszczenia cegły na sucho metodą strumieniowo-ścierną tzw. metodą piaskowania.

oczyszczanie starej cegły w Krakowie

Dla standardowej cegły klinkierowej cechą charakterystyczną jest spieczone lico - zwarta powierzchnia zewnętrzna, która stanowi dobrą ochronę przed wnikaniem w nią zanieczyszczeń. Większość zabrudzeń pozostaje na powierzchni cegły natomiast proces wnikania zanieczyszczeń w jej głąb jest znacznie wydłużony w czasie, w porównianiu do standardowej ceramicznej cegły pełnej, stosowanej jako materiał kostrukcyjny. Na zdjęciu widać efekt usuwania farby z cegły metodą mikrostrumieniowania.

usuwanie farb z cegły w Krakowie

Czyszczenie cegły wymaga wstępnej diagnozy, wybrania odpowiedniej technologii oraz ewentualnych preparatów chemicznych, na końcu, preparatów konserwujących - hydrofilowych, hydrofobowych, oleofobowych etc. Na zdjęciu poniżej przedstawiony jest efekt impregnacji klinkieru na przykładzie ogrodzenia i niżej klinkierowej podmurówki domu w kolorze grafitowym.

Efekty impregnowania klinkieru

W wielu przypadkach stosuje się metody piaskowania gdyż przynoszą one najlepsze rezultaty w przypadkach starej cegły. Takie odnawianie cegły wykonuje się zwykle w przypadkach ścian i stropów w piwnicach, w starych kamienicach i innych budowlach starszego budownictwa.

Na fotografii efekt oczyszczenia sufitu (stropu łukowego) z cegły w Małopolsce.

odnawianie starej cegły w Krakowie

W przypadkach ścian zewnętrznych budynków najczęściej spotykana jest cegła klinkierowa, obecna również w obiektach zabytkowych. Ale spotyka się także cegłę białą - wapienno piaskową.

oczyszczanie białej cegły wapienno-piaskowej w Krakowie

Czyszczenie mniej twardej białej cegły wapienno-piaskowej (zdjęcie powyżej) musi być prowadzone z większą ostrożnością, choć i w tym przypadku firma Clean-Bruk dysponuje odpowiednią technologią i preparatami chemicznymi.

oczyszczanie starej cegły w Krakowie

Sposób czyszczenia cegły jest dobierany indywidualnie w zależności od stanu materiału i zanieczyszczeń. Dodatkowo w przypadku zabudowy z cegły konieczne bywa uzupełnienie luźnych i brakujących fug specjalnie dobraną zaprawą fugową. Na poniższym zdjęciu przedstawiona jest ściana ceglana, która pokryta warstwami zapraw i farb miała zostać oczyszczona. Po oczyszczeniu cegły okazało się, że w wielu miejscach brakowało cegieł a ściana uzupełniona była zaprawami cementowymi (środkowa część zdjęcia). Po prawej stronie widać ścianę już po odbudowaniu cgły zaprawami sztukatorskimi, dzięki czemu ściana nabrała całkiem nowego wyglądu.

czyszczenie i fugowanie starej cegły w Krakowie

Zdjęcie przedstawia efekt prac firmy Clean-Bruk, które obejmowały skuwanie zapraw i pozostałości gipsu, piaskowanie cegły, uzupełnienia brakujących cegieł, zaprawki sztukatorskie cegieł zniszczonych, uzupełnienie zaprawy fugowej, montaż czarnych listw przypodłogowych -

remonty starej cegły w Krakowie

Jeżeli poszukują Państwo pomocy w pracach oczyszczania, renowacji lub impregnacji cegły, firma Clean-Bruk z Małopolski oferuje swe usługi, w tym celu prosimy o kontakt tel: 600-226-131. ...więcej...o czyszczeniu, piaskowaniu, hydrofobizacji cegły w Krakowie...

CZYSZCZENIE, BETONU, HYDROMONITORING, HYDROPIASKOWANIE

Beton stał się materiałem budowlanym o bardzo szerokim zastosowaniu. Kiedyś stanowił głównie materiał konstrukcyjny, dziś przybiera formy ozdobne i architektoniczne. Stosowanie betonu na coraz większą skalę stawia przed tym materiałem i jego wykonawcami coraz wyższe wymagania. Standardem dziś jest barwienie wyrobów betonowych podobnie jak modyfikowanie właściwości betonu na poziomie jego projektowania i wykonawstwa. Wytworzenie betonu o właściwościach samoczyszczących, betonu ekologicznego, czy polimerobetonu nie stanowi dzis problemu dla technologów specjalizujących się w tej materii. Beton jest określany mianem sztucznego kamienia, i podobnie jak w jego przypadku stosuje się podobne metody czyszczenia, od ciśnieniowych poprzez chemiczne po piaskowanie lub szlifowanie. Z betonu wykonuje się budowle, elementy drogowe, elementy małej architektury, ogrodzenia, pomniki etc. i zwykle są one wystawione na działanie czynników atmosferycznych.

Na zdjęciu usuwanie starej izolacji bitumicznej ze ściany budynku w Krakowie metodą wysokociśnieniową.

usuwanie bitumu z fundamentu Kraków

Beton tradycyjny bez uszlachetnienia - modyfikacji, ze względu na swą strukturę jest tworzywem łatwo ulegającym zanieczyszczeniu, ponieważ ma budowę mikroporowatą. Oprócz standardowych zabrudzeń atmosferycznych, istnieją jeszcze "zanieczyszczenia" charakterystyczne dla betonu zwane wykwitami solnymi lub wapiennymi. Nazywanie ich zanieczyszczeniami jest pewnego rodzaju nadużyciem, choć tak w wielu przypadkach są postrzegane. Są one wynikiem naturalnie zachodzących reakcji i procesów chemicznych. Naloty te są obecne w większym lub mniejszym stopniu na każdym wyrobie betonowym. Ich pojawienie jest związane z obecnością krzemianów wapniowych w składzie cementu. Zmywanie wykwitów wapiennych z wyrobów betonowych również znajduje się w ofercie działalności firmy Clean-Bruk. Szereg zastosowań wyrobów z betonu poszerza gamę możliwych zabrudzeń jakim beton ulega. Firma Clean-Bruk oferuje również usługę HYDROMONITORINGU czyli wysokociśnieniowej wodno-strumieniowej obróbki powierzchni betonu, zazwyczaj celem usunięcia mleczka cementowego z powierzchni lub odkrycia wad, spękań i luźno związanych z rdzeniem fragmentów. Usuwanie mleczka cementowego przeprowadza się zazwyczaj przed planowanym wykonaniem izolacji lub w celu uzyskania powierzchni o lepszej przyczepności do planowanej nowej warstwy betonu. Poniżej zdjęcie z prac realizowanych dla GDDKiA w ciągu drogi DK7 - Wiadukt w Skomielnej - Zakopianka. Prace polegały na usuniąciu mleczka cementowego i wykonaniu sczepnej warstwy dla planowanej kolejnej warstwy betonu.

Hydromonitoring betonu wiadukt - Skomielna - Naprawa

Zdjęcie przedstawia usuwanie mleczka cementowego z przyczułków budowanego wiaduktu na drodze krajowej Kraków - Kielce

Hydromonitoring betonu wiadukt w Krakowie

Po każdorazowym czyszczeniu betonu zalecana jest inspekcja jego powierzchni oraz analiza w kierunku konieczności wykonania lub odnowienia powłoki ochronnej. Mowa tu o powłokach typu Antygraffiti, powłoce wzmacniającej, hydrofobizującej lub oleofobizującej. Jeżeli stanęli Państwo przed koniecznością czyszczenia lub impregnacji wyrobów z betonu betonowych zalecamy powierzyć tę kwestię specjalistom firmy Clean-Bruk ze Skawiny. ...więcej na temat: HYDROMONITORING betonu, czyszczenie ciśnieniowe i HYDRO - piaskowanie betonu w całym Kraju....

CZYSZCZENIE, MYCIE I KONSERWACJA DREWNA

Drewno jest jednym z pierwszych i najstarszych materiałów budowlanych wykorzystywanym przez człowieka. Łatwość obróbki oraz właściwości drewna dają szeroki zakres zastosowań. Zarówno drewno konstrukcyjne, budowlane jak i użyte w elementach wykończeniowych, nieodpowiednio zabezpieczone, może szybko ulec procesom destrukcji. Śłońce, wilgoć, pleśń, grzyby i szkodniki to główne czynniki przyczyniające się do szybszego starzenia drewna. W odpowiedni sposób zabezpieczone drewno potrafi przetrwać wiele lat. Zdjęcie poniższe przedstawia efekt czyszczenia i olejowania tarasu z drewna egzotycznego w Krakowie.

Czyszczenie i olejowanie drewnianego tarasu w Krakowie

Na zdjęciu efekt pokrycia drewnianej bramy garażowej nową warstwą barwnego impregnatu do drewna, oczywiście po wcześniejszym oczyszczeniu podłoża.

Czyszczenie i konserwacja drewnianej bramy garażowej w Krakowie

Oczyszczanie drewna jest kojarzone głównie z myciem ręcznym, szorowaniem szczotkami ryżowymi oraz spłukiwaniem ciepłą wodą. Jest to tradycyjna metoda mycia domów drewnianych, stosowana z powodzenim do dnia dzisiejszego. Na zdjęciu poniżej efekt czyszczenia ciśnieniowego ogrodzenia z desek.

Czyszczenie ogrodzenia drewnianego w Krakowie

Szeroka gama maszyn i urządzeń czyszczących umożliwia dziś przyspieszyć te prace. Niestety nieumiejętność zastosowania czyszczenia wysokociśnieniowego lub zastosowanie nieodpowiednich środków chemicznych mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku.

Zdjęcie przedstawia efekt pomalowania elewacji drewnianej, kryjącą farbą do drewna odporną na ekstremalne warunki atmosferyczne, po wcześniejszym oczyszczeniu.

Czyszczenie i malowanie elewacji drewnianej w Krakowie

Podobnie zastosowanie technologii piaskowania lub sodowania w sposób nieumiejętny, może naruszyć strukturę powierzchni drewna w stopniu nieakceptowalnym i pogorszyć jego właściwości użytkowe.

Na zdjęciu czyszczenie i konserwacja balustrady drewnianej w Krakowie.

Czyszczenie i malowanie drewnianych balustrad w Krakowie

W kolejnym etapie, jak w przypadku każdego tworzywa przydatna, a wręcz wskazana jest modyfikacja właściwości drewna, poprzez odpowiednie zabezpieczenie, prawidłowo dobranym preparatem konserwującym. Przy czym równie ważny jest sam proces konserwacji jak i odpowiedni, dobrany indywidualnie preparat ochronny do drewna. Mowa tu o woskach, impregnatach, lazurach i farbach do drewna. Na zdjęciu poniżej efekt prac: czyszczenie i renowacja uchylnej bramy stalowej, czyszczenie i malowanie elewacji drewnianej.

Czyszczenie i malowanie drewnianej elewacji w Krakowie

Na zdjęciu poniżej, w trakcie konserwacji ogrodzenia drewnianego, ogrodzenie wyczyszczono i pomalowano impregnatem barwnym do drewna.

Mycie i konserwacja infrastruktury drewnianej w Krakowie

Clean-Bruk ze Skawiny oferuje Państwu między innymi doczyszczanie domów drewnianych, desek tarasowych oraz mebli ogrodowych wraz z konserwacją. Jeżeli chcą Państwo zapoznać się szczegółowo z naszymi możliwościami i ofertą prosimy o kontakt telefoniczny już teraz 600-226-131. ...więcej na temat PIASKOWANIA DREWNA i sodowania, czyli oczyszczanie i postarzanie....

Zapraszamy do odwiedzenia Galerii Zdjęć z naszych realizacji. Znajdą tam Państwo również zdjęcia czyszczonej i odświeżanej kostki brukowej, czyszczonych i impregnowanych dachów etc. Jeżeli chcą Państwo odświeżyć wygląd swej posesji odnowić Kostkę Brukową, Oczyścić Dach, lub zmyć glony z Elewacji zapraszamy do skorzystania z kompleksowej usługi z gwarantowanym RABATEM!

Cennik czyszczenia i mycia ciśnieniowego - Ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się niezbędną bazę sprzętową (ewentualne rusztowania, zwyżki, podnośniki koszowe), dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni, konieczność prac nocnych itd. Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o poglądowe zdjęcie aktualnego stanu miejsca lub obiektu z uwzględnieniem wielkości powierzchni oraz adresu. Te informacje pozwolą na skrupulatne przygotowanie wyceny.Zapraszamy do kontaktu telefonicznego Tel: 600-226-131

Mapa witryny |Kontakt |Tel: 600-226-131

Prawa autorskie © 2012 Clean-Bruk Daniel Harendarz tel.: 600-226-131
Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody autora zabronione!
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce zgodnie z Polityką Prywatności