Czyszczenie Kraków

CZYSZCZENIE IMPREGNOWANIE OGRODZEŃ Z KAMIENIA KRAKÓW, MAŁOPOLSKA

CZYSZCZENIE I ZABEZPIECZANIE OGRODZEŃ Z KAMIENIA NATURALNEGO

MYCIE I IMPREGNACJA PIASKOWCA, GRANITU, WAPIENIA, MAŁOPOLSKIE

Firma usługowa Clean-Bruk ze Skawiny w okolicach Krakowa, zajmuje się odnawianiem ogrodzeń z kamienia naturalnego. Oferowane odnawianie to czyszczenie chemiczne, mycie wysoko - ciśnieniowe, hydro - piaskowanie i malowanie lub impregnowanie ogrodzeń.

Czyszczenie ogrodzeń z kammienia w Krakowie

Ogrodzenia pełne podobnie jak murki, słupki ogrodzeniowe i podmurówki w małopolsce murowane są często z kamieni występujących na terenie jury krakowsko - częstochowskiej. W rejonie małopolski najczęściej są to odmiany piaskowca, wapienia, dolomitu, np. "kamień tyniecki".

usuwanie nalotów i impregnacja ogrodzeń z kamienia w małopolsce

Czyszczenie ogrodzenia z piaskowca bywa problematyczne z powodu jego niewielkiej twardości, i dużej porowatości. Stąd do oczyszczenia piaskowca stosuje się szereg różnych metod od chemicznej, poprzez wysoko - ciśnieniową, po piaskowanie. Wybór metody to rzecz indywidualna, zależna od stopnia zabrudzenia kamienia i oczekiwań inwestora.

czyszczenie i impregnacja ogrodzeń kamiennych w małopolsce

Podobnie z doczyszczaniem innych kamieni naturalnych takich jak granit, wapień, dolomit, łupek czy marmur. Pomimo, iż na pierwszy rzut oka, kamień wygląda podobnie jak u "sąsiada" może okazać się konieczne zastosowanie innych metod czyszczenia. Wpływ na to mają spójność skały, jej łupliwość, sposób obróbki skały, gęstość oraz struktura "makro".

czyszczenie i impregnacja ogrodzeń z kamienia w małopolsce

Ogrodzenie z każdego rodzaju skały, kamienia, aby zachowało na wiele lat mienaganny wygląd, zaleca się zabezpieczać w procesie impregnacji. Jak w przypadku piaskowca nikt nawet się nad koniecznością impregnacji nie zastanawia, tak w przypadku bardziej zwięzłych skał często o tym się zapomina.

czyszczenie i remonty ogrodzeń z kamienia w małopolsce

Natomiast impregnacja kamienia ma za zadanie nie tylko ochronę jego powierzchni przed zabrudzeniami, ale przede wszystkim ma zapobiec migracji zanieczyszczeń wgłąb kamienia oraz zabezpieczyć zaprawę wiążącą i wyprawę fugową przed warunkami atmosferycznymi. To właśnie, użyte do scalenia konstrukcji, zaprawy cementowe są najsłabszym ogniwemtego rodzaju zabudowy.

czyszczenie i naprawa ogrodzeń z kamienia w małopolsce

Najczęstszymi problemami ogrodzeń z kamienia są nieszczelności na granicy zaprawa-kamień lub te powstałe w wyniku skruszenia zaprawy lub fugi. W celu ochrony budowli, zalecane są okresowe przeglądy szczelności czap i zwieńczeń muru. Wnikająca woda wgłąb konstrukcji ogrodzenia powoduje powolne zniszczenia, które przez pewien czas mogą być niezauważalne na powierzchni konstrukcji. Firma Clean-Bruk oprócz czyszczenia przeprowadza inspekcje ogrodzeń i dokonuje koniecznych napraw. Więcej o czyszczeniu, naprawach i impregnacji ogrodzeń z piaskowca...

Cennik czyszczenia ogrodzeń i impregnacji kamienia naturalnego - ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się niezbędną bazę sprzętową, dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni, konieczność pracy nocą itd. Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o poglądowe zdjęcie aktualnego stanu miejsca lub obiektu z uwzględnieniem wielkości powierzchni oraz adresu. Te informacje pozwolą na skrupulatne przygotowanie wyceny.Zapraszamy do kontaktu telefonicznego Tel: 600-226-131

Mapa witryny |Kontakt |Tel: 600-226-131

Prawa autorskie © 2012 Clean-Bruk Daniel Harendarz tel.: 600-226-131
Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody autora zabronione!
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.