Czyszczenie Kraków

CZYSZCZENIE KOSTKI GRANITOWEJ KRAKÓW, MAŁOPOLSKA

CZYSZCZENIE I FUGOWANIE GRANITOWEJ KOSTKI BRUKOWEJ, MYCIE BRUKU

CZYSZCZENIE KAMIENNEJ KOSTKI BRUKOWEJ

Firma Clean-Bruk ze Skawiny koło Krakowa świadczy usługi związane z obsługą nawierzchni zabudowanych kamiennym granitowym brukiem. Granit jest w Polsce najpopularnijszym kamieniem służącym jako wykończenie nawierzchni podjazdów, chodników i posesji, ze względu na jego znakomite właściwości. Oprócz kostki granitowej spotyka się nawierzchnie z kostki bazaltowej w charakterystycznym czarnym kolorze.

Podjazd z kostki granitowej w trakcie czyszczenia i po.

Mycie kostki granitowej w Krakowie

Bruk granitowy układany powinien być na warstwie półsuchej zaprawy mineralnej a szczeliny uzupełniane trwałym wypełnieniem, tak aby zapobiec destabilizacji bruku i przerastaniu traw i chwastów pomiędzy zabudowaną granitową kostką, a czyszczenie podjazdu czy chodników nie sprawiało problemu.

Na zdjęciu efekt czyszczenia drogi dojazdowej z kostki granitowej przerośniętej trawą i mchem:

MCzyszczenie drogi z granitowej kostki

FUGOWANIE KOSTKI GRANITOWEJ

Do fugowania granitu firmy brukarskie stosują szereg różnego rodzaju materiałów. Są to mieszanki pyłu granitowego, cementu, piasku, są również gotowe zaprawy mineralne do fugowania kostki granitowej oraz fugi żywiczne. Najczęstszym problemem z którym borykają się użytkownicy nawierzchni z kostki granitowej są przerosty mchu, trawy i innych chwastów ze szczelin pomiędzy zabudowanymi kostkami.

Kostka granitowa na posesji w trakcie czyszczenia:

Mycie podjazdu kostki granitowej Kraków

Firma Clean-Bruk świadczy usługi obejmujące usuwanie mchu, chwastów i trawy z kostki granitowej. Ponadto czyszczenie kostki granitowej, usuwanie luźnej niezwiązanej wyprawy fugowej oraz uzupełnienianie szczelin nową fugą mineralną - zaczynem cementowym, mieszanką piasku i cementu. Fugowanie kostki granitowej wykonywane jest po uprzednim oczyszczeniu kostki oraz pozbyciu się mchu i trawy przerastających kostkę.

czyszczenie kostki granitowej w Krakowie

Na zdjęciu widoczne znaczne przerosty mchu, trawy i chwastów na powierzchni kostki granitowej, które zostały usunięte w trakcie czyszczenia a kostka została przygotowana do ponownego zafugowania.

Usuwanie chwastów i mchu czyszczenie kostki granitowej

Firma Clean-Bruk oferuje również usuwanie wszelkich plam z kostki granitowej, plam po oleju, plam rdzy i innych nacieczeń. Bardzo pomocne w utrzymaniu nawierzchni z kostki granitowej jest przeprowadzenie impregnacji odpowiednimi preparatami, które zapobiegną wnikaniu w głąb substancji plamotwórczych. Ochrona przed plamami kostki granitowej powinna być wykonana w możliwie jak najkrótszym czasie po wykonaniu zabudowy.

Na zdjęciu widoczne efekty naprawy nawierzchni z kostki granitowej polegające na ponownym osadzeniu ruchomych kostek wzdłuż obrzeża na zaprawie mineralnej oraz uzupełnienie fugi zaczynem cementowym. Przy okazji wykonano demontażu odparzonych płyt kamiennych okalających taras i po oczyszczeniu powierzchni, zagruntowaniu dokonano ponownego montażu płyt.

Usuwanie chwastów i mchu czyszczenie kostki granitowej

Kostka granitowa ma małą nasiąkliwość lecz zarazem z tego powodu usuwanie z niej plam jest procesem trudnym, czasochłonnym i kosztownym. Dlatego impregnacja chroniąca zabudowę z kostki granitowej jest tak istotna. Proces impregnacji zapobiega tworzeniu się plam na kostce, ale również chroni przed plamami fugę.

Na zdjęciach widoczna kostka przed czyszczeniem, po czyszczeniu i po fugowaniu kostki granitowej.

Czyszczenie i fugowanie kostki granitowej w okolicy Krakowa

Wypełnienie szczelin między kostkami, wykonane zaprawami cementowymi, jest najsłabszym ogniwem zabudowy, a stanowi znaczny udział w całej powierzchni. Dlatego impregnacja kostki granitowej dodatkowo poza ochroną przed plamami ogranicza wnikanie wilgoci wgłąb, stanowiącej wyprawę fugową, zaprawy cementowej. Ma to wpływ na podniesienie trwałości całej zabudowy, która narażona na działanie wody i mrozu, po pewnym czasie może ulegać powolnej destrukcji.

IMPREGNACJA KOSTKI GRANITOWEJ

Na zdjęciu widać efekt czyszczenie i impregnacji z efektem mokrej kostki z czarnego granitu.

Czyszczenie i impregnacja kostki granitowej w okolicy Krakowa

Impregnacja kostki granitowej na podjazdach, tarasach, schodach, w zależności od upodobań klienta, może być wykonana na dwa różne sposoby. Impregnację można wykonać preparatami przyciemniającymi granit do efektu mokrego kamienia, lub bez widocznego efektu. Należy pamiętać, że uzyskany efekt mokrego kamienia nie jest efektem trwałym. Zabieg należy powtarzać co jakiś czas. Firma Clean-Bruk oprócz usług: czyszczenie, fugowanie i impregnacja kostki granitowej, oferuje również mycie i konserwację granitu na elewacji, tarasów z płyt granitowych, schodów z granitu itp. Więcej o usługach mycia i impregnacji granitu, bazaltu i marmuru znajdą Państwo jeszcze tutaj...

Czyszczenie kostki granitowej Cennik - ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się niezbędną bazę sprzętową, dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni, konieczność pracy nocą itd. Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o poglądowe zdjęcie aktualnego stanu miejsca lub obiektu z uwzględnieniem wielkości powierzchni oraz adresu. Te informacje pozwolą na skrupulatne przygotowanie wyceny.Zapraszamy do kontaktu telefonicznego Tel: 600-226-131

Mapa witryny |Kontakt |Tel: 600-226-131

Prawa autorskie © 2012 Clean-Bruk Daniel Harendarz tel.: 600-226-131
Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody autora zabronione!
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.