Czyszczenie Kraków

CZYSZCZENIE PIASKOWCA, PIASKOWANIE, KAMIENIA, ELEWACJI, IMPREGNACJA - KRAKÓW, MAŁOPOLSKA

CZYSZCZENIE KAMIENIA, PIASKOWANIE PIASKOWCA

Firma CLEAN-BRUK ze Skawiny koło Krakowa oferuje między innymi niskociśnieniowe piaskowanie i hydropiaskowanie piaskowca. Czyszczenie piaskowca przeprowadza się stosując te najdelikatniejsze metody dające jednocześnie znakomite efekty. Przykładów efektywności oczyszczania z użyciem tej technologii wykonanych przez firmę Clean-Bruk można spotkać w wielu miejscach w Krakowie i okolicach. Na poniższym zdjęciu czyszczenie parterowej części elewacji Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

piaskowanie i konserwacja piaskowca

Niejednokrotnie, gdy kamień - piaskowiec był odpowiednio zabezpieczony, wystarczą metody wodno - strumieniowe i chemiczne. Odpowiednio dobrane preparaty czyszczące do piaskowca dają znakomite rezultaty.

Czyszczenie i konserwacja piaskowca

W codziennej pracy często zdaża się napotykać piaskowiec, oczyszczany poprzednio nieudolnie metodami wysokociśnieniowymi - myjkami ciśnieniowymi przy użyciu zbyt wysokiego ciśnienia, co w efekcie doprowadzało do zniszczenia powierzchni kamienia, powstania dziur, ubytków, rys i wypłukań w miejscach gdzie materiał okazał się naturalnie bardziej miękki. Na zdjęciu poniżej efekt czyszczenia płytek z piaskowca łupanego na cokole elewacji w okolicy Krakowa.

Czyszczenie płytek z piaskowca na elewacji metodą piaskowania w okolicy Krakowa

Wieloletnie doświadczenie firmy Clean-Bruk pozwala dobrać odpowiednią metodę do każdego rodzaju piaskowca. Piaskowiec jak każdy kamień naturalny ukształtowany jest przez naturę, stąd różnice twardości, koloru, przeplamień wynikających z wtrąceń barwnych minerałów jak i różnice w porowatości są standartem.

piaskowanie i konserwacja piaskowca w Skawinie

W takich wypadkach konieczna jest bardziej gruntowna renowacja powierzchni, wiążąca się ze wzrostem kosztów. Aby uniknąć takich sytuacji Firma CLEAN-BRUK oczyszcza delikatne powierzchnie piaskowca stosując metody zalecane przez konserwatorów do prac przy obiektach zabytkowych.

piaskowanie i konserwacja piaskowca

Stosowane przez CLEAN-BRUK metody piaskowania i hydropiaskowania są metodami należącymi do najdelikatniejszych, gdzie czyszczenie efektywne odbywa się przy ciśnieniu od 1 do 6 bar, a nie 160 bar jak ma to miejsce w przypadku popularnych myjek ciśnieniowych. Wbrew pozorom zastosowanie właśnie tych delikatnych metod umożliwia wręcz rewolucyjne odnowienie powierzchni piaskowca.

piaskowanie i konserwacja piaskowca

Dzięki własnemu parkowi maszyn oraz ogromnemu doświadczeniu w odnawianiu różnego rodzaju konstrukcji z piaskowca, z powodzeniem realizujemy piaskowanie elewacji z piaskowca, zarówno na poziomie podmurówek, cokołów jak i z zastosowaniem rusztowań na większych wysokościach.

piaskowanie i konserwacja piaskowca Wieliczka

Piaskowiec, układany w polskich warunkach klimatycznych, na poziomie gruntu, jako powierzchnia użytkowa w formie chodnika, tarasu lub płyt okołobasenowych przysparza wiele kłopotu właścicielom. Porowatość piaskowca jest przyczyną jego szybkiego podciągania wilgoci. Impregnacja może spowodować utrudnienie dyfuzji pary wodnej przez kamień, co może przyczynić się do rozwoju biologicznych form wewnątrz jego struktury. W efekcie pojawić się mogą zielone lub brunatne zasinienia, co ma niebagatelny wpływ na estetykę zabudowy.

piaskowanie i konserwacja piaskowca Kraków

Firma Clean-Bruk posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne w rewitalizacji piaskowca. Czyszczenie kamienia to pierwszy etap. W przypadku każdej zabudowy podejście do prac wymaga szerszego spojrzenia i eliminacji czynników, które mogłyby się przyczynić w przyszłości do problemów z trwałością zabudowy, eksploatacją jak i bieżącym utrzymaniem. W przypadku schodów po oczyszczeniu konieczny jest przegląd wyprawy fugowej, nieszczelności, spadków dla wody i jej odprowadzanie. W przypadku ujawnienia wad w w/w zakresie konieczne jest dokonanie odpowiednich poprawek.

czyszczenie i naprawa schodów z piaskowca Kraków

Dopiero na koniec, remont schodów z kamienia wieńczy konserwacja - impregnacja, która za zadanie ma ochronę całej zabudowy kamiennej przed szkodliwym działaniem wody i mrozu.

czyszczenie i remont schodów z kamienia w Krakowie

Poniżej zdjęcie przedstwiające efekt czyszczenia, metodą strumieniowania rotacyjnego muru z kamienia naturalnego przy krakowskim Cmentarzu Batowickim. Czyszczenie piaskowca zabudowanego jako: mury, nagrobki, podmurówki, cokoły, rzeźby, schody, elementy elewacji, sciany z piaskowca, ogrodzenia, pomniki, portale, i wiele innych przedstawione są na zdjęciach niniejszej witryny oraz w Galerii Realizacji Firmy CLEAN-BRUK oraz na naszym kanale Youtube

piaskowanie, czyszczenie muru z kamienia Kraków

Powodem popularności tego kamienia jest jego miękkość i łatwość obróbki. Struktura piaskowca to jednocześnie powód jego szybkiego zabrudzania się i gromadzenia wewnątrz grzybów, alg i pleśni. Firma Clean-Bruk w takich właśnie przypadkach służy Państwu pomocą.

oczyszczanie i impregnacja piaskowca w Krakowie

W celu ochrony piaskowca i zabezpieczenia go przed zabrudzeniem przeprowadza się jego konserwacje. Odpowiednie zaimpregnowanie kamienia ochroni go przed wnikaniem brudu oraz zagnieżdżaniem się grzybów i pleśni. Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej w tym temacie prosimy o telefon już teraz! Tel: 600-226-131.

oczyszczanie i impregnacja ogrodzeń z piaskowca w małopolsce

Cennik piaskowania, czyszczenia i impregnacji piaskowca - ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się niezbędną bazę sprzętową, dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni, konieczność pracy nocą itd. Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o poglądowe zdjęcie aktualnego stanu miejsca lub obiektu z uwzględnieniem wielkości powierzchni oraz adresu. Te informacje pozwolą na skrupulatne przygotowanie wyceny.Zapraszamy do kontaktu telefonicznego Tel: 600-226-131 Jeśli technologia piaskowania wydała się intereująca zapraszam... ...więcej o specjalistycznym czyszczeniu...

Mapa witryny |Kontakt |Tel: 600-226-131

Prawa autorskie © 2012 Clean-Bruk Daniel Harendarz tel.: 600-226-131
Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody autora zabronione!
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.