Czyszczenie Kraków

FUGOWANIE, SPOINOWANIE, KOSTKI BRUKOWEJ, PŁYT TARASOWYCH, KRAKÓW, MAŁOPOLSKA

SPOINOWANIE, FUGOWANIE KOSTKI BRUKOWEJ MAŁOPOLSKA

Fugowanie betonowej kostki brukowej zazwyczaj wykonywane jest przez brukarzy zwykłym piaskiem kwarcowym. Wypełnienie przestrzeni pomiędzy kostkami takim piaskiem nie jest najtrafniejszym rozwiązaniem. Fugi wypełnione zwykłym piaskiem niosą za sobą kilka problematycznych sytuacji. Największym problemem dla posiadaczy takiego rozwiązania jest porastający mech w przestrzeniach między kostkami. Natomiast obsługa nawierzchni z kostki brukowej, czyli bieżące mycie, zaspoinowanej zwykłym piaskiem kostki, powoduje wypłukiwanie brudu, mchu, ale i pierwotnie zasypanego piasku. Co prawda, głębsze szczeliny między kostkami ograniczają porastanie przez mech, ale niestety chwastom łatwiej się rozwinąć.

Kraków firma fugowanie kostki brukowej

Usunięcie mchu i chwastów nie stanowi większego problemu dla firmy zajmującej się czyszczeniem bruku. Niestety mech i chwasty porastają permanentnie, głównie w wilgotnych i zacienionych miejscach od strony północnej. Usunięcie mchu z kostki brukowej polega zazwyczaj na jego wypłukaniu strumieniem wody, stosując agregaty wysokociśnieniowe. Podczas czyszczenia kostki oprócz mchu, traw i chwastów, wypłukaniu ulega również część piasku. Po kilkukrotnym czyszczeniu bruku, duży ubytek piasku w przestrzeniach między kostkami może doprowadzić do ich przemieszczenia się, co z kolei ma wpływ na trwałość i estetykę zbudowy. Głębsze szczeliny pomiędzy kostkami utrudniają porost mchów, który do rozwoju potrzebuje wilgotnego podłoża, które gwaranuje mu zasypanie fug zwykłym piaskiem kwarcowym, zdolnym do dłuższej kumulacji wilgoci w podłożu.

Kraków firma fugowanie kostki brukowej

W przyadku kamiennej kostki brukowej, zazwyczaj granitowej, rozwiązaniem jest, stosowane bardzo często zaspoinowanie przestrzeni zaprawami cementowymi, betonem lub zaprawą cementową. Dzięki takiemu rozwiązaniu na podjeździe lub chodniku nie pojawiają się ani chwasty ani mech, a bieżące czyszczenie kostki granitowej nie pociąga za sobą każdorazowo konieczności uzupełniania fug, gdyż zaprawy są odporne na większe ciśnienie strumienia wody. W przypadku betonowej kostki brukowej, zastosowanie zapraw cementowych nie jest łatwe, ponieważ mocno porowata powierzchnia bruku betonowego może ulec zanieczyszczeniu, wskutek braku możliwości łatwego wypłukania pyłu cementowego z rozprowadzanych zapraw fugowych.

Kraków firma spoinowanie kostki brukowej

Firma usługowa Clean-Bruk ma sprawdzony sposób na mech w kostkce brukowej !!! Samodzielne czyszczenie bruku nie będzie już tak uciążliwe i brudne !!! W ostatnich latach pojawiły się produkty, które są znakomitym Rozwiązaniem Problemu Mchu i Chwastów w Kostce Brukowej. Podobnie czyszczenie wysoko ciśnieniowe nie pociąga za sobą konieczności ponownego uzupełniania piasku. Nowe rozwiązania oparte są również na piasku kwarcowym, ale zmieszanym z odpowiednimi żywicami (polimerami) - stąd nazwa Piasek Polimerowy do kostki brukowej. Żywica stanowi lepiszcze i po usieciowaniu tworzy wraz z piaskiem kompozyt, odporny na działanie warunków atmosferycznych oraz ciśnienie stosowane w maszynach czyszczących do kostki brukowej. Zastosowanie takiego rozwiązania ogranicza porost mchu, chwastów i znacznie ułatwia utrzymanie nawierzchni chodnika czy też podjazdu w czystości.

Kraków wykonawca spoinowanie kostki brukowej

Od kilku już lat Firma Clean-Bruk oferuje i wykonuje fugowanie kostki brukowej i granitowej, płyt tarasowych oraz wszelkich tego typu nawierzchni fugami żywicznymi. Jeżeli problem mchu i chwastów w kostce brukowej nie jest Państwu obcy - prosimy o kontakt: Tel: 600-226-131 !!! Pomożemy Państwu pozbyć się problemu mchu i fugi w kostce brukowej na dłuższy czas.

Spoinowanie kostki brukowej w Krakowie

Fugowanie kostki brukowej CENA - Ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się ilość koniecznych materiałów, format kostki i szerokość szczelin, niezbędną bazę sprzętową, dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i impregnacji powierzchni, konieczność pracy w określonych godzinach itd. Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o poglądowe zdjęcie aktualnego stanu przedmiotowej powierzchni lub obiektu z uwzględnieniem wielkości powierzchni oraz adresu. Te informacje pozwolą na skrupulatne przygotowanie wyceny. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego Tel: 600-226-131

Mapa witryny |Kontakt |Tel: 600-226-131

Prawa autorskie © 2012 Clean-Bruk Daniel Harendarz tel.: 600-226-131
Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody autora zabronione!
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.