Czyszczenie Kraków

PIASKOWANIE SODOWANIE I RENOWACJA CEGŁY - KRAKÓW

PIASKOWANIE, HYDROPIASKOWANIE, FUGOWANIE I IMPREGNACJA ŚCIAN CEGLANYCH

SKUWANIE TYNKÓW

Firma Clean-Bruk ze Skawiny świadczy usługi oczyszczania ścian, sufitów, stropów i wymurowań z cegły czerwonej i białej, wapienno-piaskowej. Cegła obecnie jest stosowana coraz rzadziej jako budowlany materiał konstrukcyjny. Cegłę zastąpiły materiały o lepszych właściowościach izolacyjnych lub tańsze. Stosowana w poprzednich latach cegła dziś stała się elementem dekoracyjnym w nowoczesnych wnętrzach. Aby wydobyć wszystkie walory estetyczne ściany z cegły konieczne jest przeprowadzenie szeregu prac, gdzie pierwszym jest skucie tynku ze ściany ceglanej a ostatnim montaż listw przypodłogowych. Poniższe zdjęcie obrazuje dzisiejszy trend oraz możliwości firmy CLEAN-BRUK.

renowacja ścian ceglanych w Małopolsce

Na zdjęciu widoczny pierwszy etap czyli skuwanie tynku z cegły w Krakowie:

zrywanie tynku ze ścian w Małopolsce

Ściany ceglane zwykle są pokryte tynkami a wydobycie ich piękna wymaga w pierwszej kolejności usunięcia tych wypraw. Kolejnym etapem jest odczyszczenie cegły z pozostałości po zaprawach. Czyszczanie starej cegły najczęściej przeprowadzane jest w sposób strumieniowo-ścierny, czyli metodą piaskowania lub sodowania na sucho oraz hydrostrumieniowania niskociśnieniowego, czyli piaskowania lub sodowania w osnowie wodnej.

Na zdjęciu widoczny efekt usunięcia złotej farby z cegły metodą piaskowania, zrealizowane w Krakowie.

piaskowanie piwnic cegły w Małopolsce

Cegła jest to znakomity i trwały materiał budowlany z rodziny czerwonej ceramiki wypalanej. Wymurowania ceglane stosowane są w budownictwie już od wielu wieków. Dzięki trwałości cegły do dnia dzisiejszego podziwiać możemy budowle wznoszone setki lat temu.

piaskowanie elewacji z cegły w Małopolsce

Mur ceglany nie okryty wyprawami tynkarskimi, jak każdy materiał wystawiony na działanie czynników zewnętrznych stopniowo ulega zabrudzeniu. W budownictwie dziś najczęściej spotyka się mury ceglane pokryte warstwami tynków, dociepleń i niestety farb.

usuwanie farb ze ścian ceglanych w Małopolsce

Na powyższym zdjęciu przedstawiono właśnie efekty oczyszczenia ściany ceglanej ze starej farby. Poniżej efekt usunięcia farby ze stropu kolebkowego wykonanego z cegły.

usuwanie farby z cegły w Małopolsce

Co jakiś czas trendy w budownictwie ulegają zmianie i wydobywa się cegłę spod warstw tynku. W tym celu odkuwa się tynk tak aby nie uszkodzić lica cegieł. Cegłę oczyszcza się, fugi uzupełnia i całość konserwuje.

piaskowanie sufitów z cegły w Małopolsce

PIASKOWANIE CEGŁY SODOWANIE

Po skuwaniu tynków ze ściany odkryta cegła wymaga doczyszczenia z resztek zapraw i tu najskuteczniejszą metodą jest piaskowanie lub sodowanie. W takich wypadkach firma Clean-Bruk stosuje metodę strumieniowania rotacyjnego, przy czym nie jest to tradycyjne piaskowanie a przecieranie drobinami ścierniwa wprowadzonego w ruch wirowy.

piaskowanie sufitów z cegły w Małopolsce

Wówczas medium czyszczące nie uderza w powierzchię materiału prostopadle, jak ma to miejsce przy tradycyjnym piaskowaniu, tylko pod mniejszym kątem, co znacznie delikatniej oddziałuje na powierzchnie czyszczonej cegły .

czyszczenie cegły w Małopolsce

To ta różnica odpowiada za stosowaniem metody, którą dysponuje firma Clean-Bruk przy pracach renowacyjno-konserwatorskich.

oczyszczanie cegły w Małopolsce

W ten sposób Clean-Bruk oczyszczał ściany w zabytkowych krakowskich kamienicach i budowlach, ceglane sufity kolebkowe, elewacje, stropy, ściany, mury, fasady.....

czyszczenie i renowacja cegły w Małopolsce

Czyszczenie metodą piaskowania ścian ze starej cegły czerwonej lub wapienno-piaskowej pozwala uzyskać efekt całkowicie nowo wymurowanej ściany, a efekt ten potęguje uzupełnienie fug.

FUGOWANIE CEGŁY

W razie konieczności firma Clean-Bruk uzupełnia brakującą fugę, specjalnie przygotowaną, pod względem wytrzymałości, koloru i uziarnienia zaprawą fugową. W przypadku gdy oryginalna wyprawa fugowa jest w należytym stanie, przeprowadza się jedynie miejscowe naprawy w taki sposób, aby po wyschnięciu różnice pomiędzy oryginalną a uzupełnioną zaprawą były niezauważalne. Fugowanie jest wbrew pozorom bardzo istotnym zabiegiem, nie tyko ze względu na osiągany efekt wizualny, ale również przez wzgląd na trwałość całego muru.

oczyszczanie i fugowanie cegły w Małopolsce

Fugowanie cegły i kamienia powinno się wykonywać odpowiednio dobranymi zaprawami. Dobór uzależnia się pod względem koloru, struktury oraz wytrzymałości materiału fugowanego. Inne właściwości wytrzymałościowe oraz różnice w nasiąkliwości cegły i kamienia mają właśnie wpływ na wybór proporcji i składników mieszanki materiałów mineralnych stosowanych do przygotowania zaprawy fugowej.

Fugowanie cegły w Małopolsce

Fugowanie cegły firma CLEAN-BRUK ze Skawiny koło Krakowa wykonuje różnymi metodami, ttradycyjną oraz przy użyciu agregatów. Fuga w murze ceglanym jest wykańczana na gładko lub wklęsła. Wybór jest kwestią gustu, wpływ ma również rodzaj i usytuowanie zabudowy.

fugowanie cegły w Małopolsce

ODBUDOWA LICA CEGŁY

Niejednokrotnie po oczyszczeniu ściany ceglanej uwidaczniają się w murze cegły ukruszone lub ze zniszczonym, skorodowanym licem. Korozja lub uszkodzenia mechaniczne w niektórych przypadkach całkowicie eliminują cegłę z dalszej przydatności i konieczna jest jej wymiana. Na poniższych zdjęciach przedstawione są naprawy ścian ceglanych.

Naprawy ścien z cegły w Krakowie

Często zdaża się, że inwestor, mimo planowanego pozostawienia ściany z surowej cegły, po instalacjach zastaje nieoczekiwanie rozwiązania, które są nie do zaakceptowania. Bruzdy po kablach czy też innych pracach ekip budowlanych nie są dla firmy Clean-Bruk problemem.

Renowacja ścian z cegły w Krakowie

Na poniższym zdjęciu przedstawiono ścianę po odkuciu tynku. Po skuciu tynku odkryto uszkodzenia cegły związane z bruzdami po starych kablach elektrycznych, dziury po puszkach elektrycznych. Dodatkowo wcześniej w centralnym miejscu ściany był wpust w szacht kominowy. Na zdjęciu po prawej stronie widać już ścianę po renowacji z oczyszczoną cegłą, zamurowaną dziurą po kominie, odbudowanymi cegłami - maskującymi bruzdy po kablach i puszkach elektrycznych, oraz uzupełnioną wyprawę fug.

czyszczenie i renowacja cegły w Małopolsce

Czasem wystarczy również uzupełnienie cegły tzn. naprawa lica za pomocą specjalnie przygotowanych zapraw konserwatorskich. Poniżej pokazano efekt naprawy lica cegły specjalnie przygotowaną zaprawą konserwatorską.

renowacja cegły w Małopolsce

Na poniższych zdjęciach przedstawione są efekty prac związanych z renowacją starej cegły. Firma Clean-Bruk oferuje samo czyszczenie cegły jak i kompleksowe remonty elewacji z cegły, stropów ceglanych i ścian z cegły, zarówno wenątrz jak i na zewnątrz.

Renowacje ścian z cegły w Krakowie

Piaskowanie cegły, reparacja bruzd i dziur w cegle, uzupełnienia ubytków, fugowanie cegły.

Czyszczenie cegły i naprawy ściany Małopolska

Oczyszczenie cegły, fugowanie i zabudowa szachtu z rurami CO.

Piaskowanie i restauracja ścian z cegły w Krakowie

Oczyszczenie cegły z 3 warstw powłok malarskich, reparacja fug, naprawy i uzupełnienia zniszczonych cegieł, hydrofobizacja cegły.

Kompleksowa renowacja elewacji z cegły

Oczyszczenie cegły z pozostałości tynku, zakrycie kabli pod fugą, obrobienie puszek elektrycznych, reparacja brakujących cegieł po ściance działowej, fugowanie cegły.

Kompleksowa renowacja ściany z cegły

Piaskowanie kolebkowego stropu ceglanego w historycznym budynku Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Krakowie.

Czyszczenie ceglanego stropu w Krakowie

Czyszczenie cegły, uzupełnienie ubytków, fugowanie.

odkrycie starej cegły w Małopolsce

HYDROFOBIZACJA CEGŁY IMPREGNACJA

Zdarza się, że koniecznością jest nasączenie cegieł preparatem wzmaniającym strukturę, wiążącym zwietrzoną cegłę. Zwieńczenie prac to końcowa impregnacja, tzw. hydrofobizacja cegły. Impregnację stosuje się w przypadku gdy cegła może mieć styczność - kontakt z wilgocią lub wodą. Z pewnością wszystkie wymurowania z oczyszczonej cegły usytuowane na zewnątrz, narażone na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych. We wnętrzach natomiast, w pomieszczeniach, w których istnieje ryzyko podwyższonej wilgotności - łazienki, kuchnie itp. Do hydrofobizacji stosuje się najczęściej preparaty zawierające związki krzemoorganiczne. Preparaty stosowane na cegle powinny być paroprzepuszczalne i nieograniczające dyfuzji pary wodnej. Hydrofobizacja zapobiega głównie podciąganiu wody i zanieczyszczeń w głąb cegły.

 piaskowanie cegły w Małopolsce

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat piaskowania cegły, prosimy o telefon już teraz! 600-226-131.

Cennik piaskowania cegły - ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się niezbędną bazę sprzętową, dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni, konieczność pracy nocą itd.Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o poglądowe zdjęcie aktualnego stanu miejsca lub obiektu z uwzględnieniem wielkości powierzchni oraz adresu. Te informacje pozwolą na skrupulatne przygotowanie wyceny.Zapraszamy do kontaktu telefonicznego Tel: 600-226-131

Mapa witryny |Kontakt |Tel: 600-226-131

Prawa autorskie © 2012 Clean-Bruk Daniel Harendarz tel.: 600-226-131
Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody autora zabronione!
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.