Zadzwoń do nas Napisz do nas

PIASKOWANIE REMONTY ELEWACJI CZYSZCZENIE FASAD RENOWACJA TYNKU CEGŁY KAMIENIA

PIASKOWANIE RENOWACJE FASAD KRAKÓW

Jak wyczyścić elewację, fasadę, ścianę budynku? Kto wykonuje piaskowanie cegły na elewacji w Krakowie; Kto zajmuje się piaskowaniem fasad z piaskowca w Małopolsce? Jak wyczyścić klinkier; Firma wykonująca sodowanie w Krakowie? Jaka firma wykonuje piaskowanie murów i ścian z cegły! Jaka jest cenna piaskowania elewacji z tynku kamiennego, ile kosztuje sodowanie elewacji lub Hydropiaskowanie elewacji i ścian w Krakowie!? - Jeśli interesują Państwa odpowiedzi na te lub podobne pytania - zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą !!! Prosimy zadzwoń już teraz!... Tel: 600-226-131 - przyjedziemy, wycenimy i zajmiemy się wszystkim!

piaskowanie elewacji firma kraków

PIASKOWANIE ELEWACJI, MAŁOPOLSKA

CLEAN-BRUK ze Skawiny oferuje Państwu swą pomoc w piaskowaniu, sodowaniu i zabezpieczaniu Państwa elewacji, ścian, fasad, murów, ogrodzeń, etc. Zespół posiada wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie i gwarantuje pełną satysfakcję ze swych usług. Clean-Bruk jest w stanie usunąć nawet najcięższe zabrudzenia z najwyższych budynków i najtrudniejszych miejsc.

Piaskowanie Elewacji Kraków

Firma zajmuje się odgrzybianiem elewacji, zmywaniem glonów, zielonych nalotów, alg ze ścian i fasad oraz zabezpieczaniem ich przed ponownym porastaniem przez formy biologiczne. Zielone i czarne naloty z tynków usuwane są chemicznie i ciśnieniowo głównie metodami alpinistycznymi, rzadziej z wykorzystaniem podnośnika koszowego. Doświadczenie, baza sprzętowa oraz zespół profesjonalistów gwarantuje Państwu pełną satysfakcję. Poza czyszczeniem wodno-strumieniowym i chemicznym firma wykonuje także czyszczenie elewacji metodą strumieniowo-ścierną, potocznie nazywaną piaskowanie.

Na zdjęciu poniżej pierwsze próby czyszczenia elewacji budynku Klubu Sportowego KORONA w Krakowie metodą strumieniowo-ścierną.

Piaskowanie Elewacji budynku klubu sportowego Korona Kraków

Ogólnie przyjęta nazwa Piaskowanie odnosi się dziś do wielu metod w zależności od stosowanego ścierniwa. I tak technologia ta nazywana może być również: sodowaniem - gdzie za ścierniwo służy soda oczyszczona, szkiełkowaniem- ściernwem są mikrokulki szklane lub mączka szklana, orzeszkowaniem - ścierniwem są łupiny orzechów, itd.

piaskowanie elewacji kamienia firma krakowie

SODOWANIE ELEWACJI, TYNKU, KRAKÓW

Firma CLEAN-BRUK w Krakowie i okolicy przeprowadza czyszczenie elewacji metodą strumieniowościerną tak zwane piaskowaniem, hydropiaskowanie. Proces przeprowadzany jest w osnowie wodnej, aby wyeliminować zapylenie. Technologia ta umożliwia prowadzenie prac bez większych utrudnień dla przechodniów ulicznych i mieszkańców.

Piaskowanie Fasad Kraków

Czyszczenie tynków kamieńarskich, szarych i barwionych w masie, potocznie zwanymi lastrykiem lub tynkami cementowymi, metodą piaskowania, jest etapem złożonego procesu rewitalizacji fasad, który przeprowadza się w pierwszej kolejności. Bardzo często oryginalne tynki przykryte są kilkoma warstwami farb lub obrzutkami z zapraw mineralnych, które należy usunąć.

Hydro-Piaskowanie Fasad Kraków

Firma Clean-Bruk rozwiązuje nawet najtrudniejsze projekty. Piaskowanie tynku uwidacznia ewentualne rysy, spękania i fragmenty do odtworzenia. Uwidacznia również znakomitą oryginalną kolorystykę tynków. Metoda stosowana przez firmę Clean-Bruk umożliwia jednocześnie usuwać Graffiti z tynków cementowych.

Czyszczenie elewacji z dekoracyjnego tynku kamiennego w Krakowie

Po dokonaniu miejscowych uzupełnień i napraw, ewentualnym scaleniu kolorystycznym, po hydrofobizacji lub wykonaniu zabezpieczenia Antygraffiti, fasada wygląda jak "przed laty".

Hydro-Piaskowanie Elewacji Kraków

Technologia Rotec firmy Remmers jest na tyle delikatna dla oczyszczanego wątku, że z powodzeniem stosowana jest do oczyszczania najdelikatniejszych tynków.

Czyszczenie tynku dekoracyjnego z miką

Firma Clean-Bruk wykorzystywała tę technologię w przypadku historycznych tynków dekoracyjnych, tynków "Romańskich" z cementu romańskiego, tynków cyklinowanych, tynków z dodatkim ozdobnej połyskującej miki a także tynków nakrapianych.

Piaskowanie elewacji w Małopolsce

Doświadczenie firmy Clean-Bruk w tym zakresie, poparte wieloma realizacjami, gwarantuje Państwu pełne zadowolenie z realizacji projektu.

Renowacje Elewacji Kraków

Przykładowe renowacje parterowych części fasad, które najczęściej wykonywane były z tynków kamieniarskich, bardziej wytrzymałych i odpornych na warunki atmosferyczne są przedstawione na załączonych zdjęciach. Doświadczenie, baza sprzętowa oraz zespół profesjonalistów gwarantuje Państwu pełną satysfakcję.

Piaskowanie tynku kamieniarskiego Kraków

PIASKOWANIE ELEWACJI Z PIASKOWCA I IMPREGNACJA

Clean-Bruk świadczy na terenie całego Kraju usługi oczyszczania elewacji z piaskowca. Piaskowiec, ze względu na swą estetykę, stał się w ostatnich latach popularnym materiałem budowlanym, wykorzystywanym w systemach elewacyjnych. Zarówno płyty z piaskowca szlifowanego, płytki z piaskowca ciosanego jak i łupane kamienie coraz częściej stanowią elementy wykończeniowe fasad, elewacji, ogrodzeń i ścian zewnętrznych budynków.

Na zdjęciu poniżej efekt czyszczenia części fasady budynku Uniwesytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ulicy Bernardyńskiej.

sodowanie elewacji kamienia kraków firma

Piaskowiec jest kamieniem naturalnym, a to powoduje iż spotkać można piaskowiec o różnych właściwościach, o różnym stopniu porowatości, o odmiennych twardościach i zdolności do akumulacji zanieczyszczeń. Stąd czyszczenie elewacji z piaskowca przeprowadza się różnymi metodami. W niektórych przypadkach skuteczne jest czyszczenie chemiczne, w niektórych ciśnieniowe, w innych strumieniowo - ścierne czyli piaskowanie. W celu ochrony piaskowca konieczne jest jego odpowiednie zabezpieczenie poprzez impregnację niezwłocznie po wbudowaniu. Jeżeli mają Państwo elewację lub ścianę z piaskowca do oczyszczenia lub zabezpieczenia prosimy o kontakt, Tel: 600-226-131 Więcej na temat czyszczenia piaskowca i kamienia...

Zobacz więcej..

PIASKOWANIE ELEWACJI Z KAMIENIA I IMPREGNOWANIE

Czyszczenie fasad i ścian wewnętrznych z kamienia naturalnego to usługa świadczona na terenie całej Polski przez firmę Clean-Bruk. Okładziny czy pełne ściany z kamienia dolomitu, wapienia, granitu, trawertynu etc. wymagają co pewien okres oczyszczania. Najbardziej skuteczną metodą jest piaskowanie zwane obróbką lub techniką strumieniowo-ścierną.

hydropiaskowanie elewacji kraków firma

Clean-Bruk dysponuje technologią wykorzystywaną w renowacji zabytków określaną przez specjalistów jako metoda rotacyjnego strumieniowania. Metoda różni się od tradycyjnego piaskowania skuteczności i delikatnością obróbki. Jeżeli mają Państwo elewację z kamienia, mur lub ścianę wewnętrzną w budynku, która wymaga doczyszczenia lub impregnacji - prosimy o kontakt pod numerem Tel: 600-226-131

piaskowanie kamienia podmurówki firma kraków

PIASKOWANIE CEGŁY I ELEWACJI Z KLINKIERU

Clean-Bruk jako firma usługowa zajmująca się profesjonalnym doczyszczaniem i renowacją materiałów budowlanych, oferuje mycie, piaskowanie oraz hydrofobizację cegły, tj. elewacji, ścian wewnętrznych i zewnętrznych, piwnic, murów i fasad. Elewacje z cegły i klinkieru są najczęściej spotykanymi wśród starszych budowli. Cegła jest synonimem czerwonej ceramiki budowlanej. Była i jest powszechnie stosowana jako element architektury.

sodowanie piaskowanie elewacji firma

Powszechność stosowania cegły pociąga za sobą konieczność obsługi tj. pielęgnacji tego materiału, zarówno okresowego doczyszczania jak i zabezpieczania, hydrofobizacji elewacji, fasad i ścian ceglanych wykonanych ze standardowej ceramiki i klinkieru. Właściwie zabezpieczona cegła jest w stanie przetrwać setki lat.

sodowanie elewacji cegły firma

W obecnych czasach zabezpieczanie jest dużo istotniejsze niż wieki temu, a powodem jest działalność człowieka, rozwój pociągnął za sobą pojawienie się agresywnych zanieczyszczeń w środowisku i atmosferze. Te zanieczyszczenia pojawiają się na powierzchni cegły w formie nawarstwiających się nagarów, przytłaczając tym samym naturalny wygląd i kolor czerwonej cegły. Podobnie często spotyka się zamalowania niejednokrotnie wieloma warstwami farby. Zamalowywane bywają grafitti i bohomazy oraz zabrudzenia, których nie możnbyło usunąć metodami standardowego mycia.

piaskowanie elewacji cegły firma krakowa

Inne zanieczyszczenia jakie występują na murach i elewacjach z cegły i klinkieru to wykwity solne, w formie białych i szarych nalotów i zacieków. Wykwity są wynikiem błędów w wykonaniu ściany lub/oraz zapraw: murarskiej i fugowej. Usuwanie wykwitów z cegły można przeprowadzać chemicznie lub ciśnieniowo, najskuteczniejszą jednak metodą jest niskociśnieniowe piaskowanie. Piaskowanie lub hydropiaskowanie zwane hydrościeraniem jest powszechnie stosowane do renowacji cegły ze względu na efektywność oczyszczania. Clean-Bruk dysponuje technologią ROTEC REMMERS typową do zastosowań w oczyszczaniu powierzchni delikatnych materiałów. Technologia ta wraz z renowacją fug i laserunkiem umożliwia przywrócenie starym ścianom wyglądu całkowicie nowej cegły. Jeżeli mają Państwo ścianę z cegły do oczyszczenia, odnowienia lub impregnacji prosimy o telefon Tel: 600-226-131 - razem rozwiążemy ten problem! więcej na temat...piaskowanie cegły małopolska...

Zobacz więcej..

PIASKOWANIE I IMPREGNACJA ELEWACJI DREWNIANYCH

Firma Clean-Bruk oferuje pomoc w oczyszczaniu, postarzaniu czyli podkreślaniu i uwypuklaniu naturalnych słojów drewna oraz jego impregnacji. W oczyszczaniu drewna znakomicie spisuje sie metoda piaskowania stosowana przez Clean-Bruk. Drewno wymaga co jakiś czas oczyszczania i impregnacji. W przypadku starszych budynków spotyka się zabezpieczenia zużytymi olejami, były one skuteczne jeśli wykonywano je okresowo. Zazwyczaj jednak wykonywano takie zabezpieczenie jednokorotnie - po wybudowaniu budynku.

czyszczenie piaskowanie elewacji firma krakowa

Sposób zabezpieczeń drewna budowlanego pozbawiał go jednocześnie naturalnego koloru. Dodatkowym minusem tego rodzaju zabezpieczenia było ograniczenie paroprzepuszczalności zewnętrznej warstwy drewna, na którą bezpośrednio nakładano preparat. To skutkowało zatrzymywaniem wilgoci wewnątrz drewna, bala drewnianego, który zaczynał gnić i próchnieć od wewnątrz, zachowując w miarę zdrowy wygląd na zewnątrz elementu. Dziś stosuje się innego rodzaju preparaty impregnujące, przedłużające żywotność bali i desek drewnianych, zachowujących jednocześnie swój piękny naturalny kolor. Można dziś zastosować impregnaty barwne, w zależności od upodobań, lub kolorystyki otoczenia. więcej ...o czyszczeniu drewna w małopolsce...

Zobacz więcej..

Zapraszamy do odwiedzenia Galerii Zdjęć z naszych realizacji. Znajdą tam Państwo również zdjęcia czyszczonej i odświeżanej kostki brukowej, czyszczonych i impregnowanych dachów etc. Jeżeli oprócz elewacji chcą Państwo odświeżyć Kostkę Brukową, doczyścić Dach lub ogrodzenie zapraszamy do skorzystania z kompleksowej usługi RABAT Gwarantowany!!!

Cennik piaskowania elewacji: Ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się niezbędną bazę sprzętową (ewentualne rusztowania, zwyżki, podnośniki koszowe), dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni itd. Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o poglądowe zdjęcie aktualnego stanu miejsca lub obiektu z uwzględnieniem wielkości powierzchni oraz adresu. Te informacje pozwolą na skrupulatne przygotowanie wyceny.Zapraszamy do kontaktu telefonicznego Tel: 600-226-131- przyjedziemy, doradzimy i rozwiążemy Twój problem!

Zapraszam do kontaktu...

CLEAN-BRUK
ul. Bukowska 13 lok 16
32-050 Skawina
Małopolska

NIP: PL9441734517
REGON: 121166149
Rachunek: Alior Bank
28-2490-0005-0000-4500-9314-7810

Prawa autorskie © 2012 Clean-Bruk Daniel Harendarz tel.: 600-226-131
Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody autora zabronione!
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce zgodnie z Polityką Prywatności