Czyszczenie Kraków

RENOWACJA, ODNAWIANIE, KOSTKI BRUKOWEJ, KRAKÓW, SKAWINA

ODŚWIEŻANIE KOLORU KOSTKI BRUKOWEJ MAŁOPOLSKA

Renowacja bruku polega na przeprowadzeniu grupy zabiegów, takich jak gruntowne czyszczenie, malowanie - odświeżenie koloru i impregnacja. Każdy z tych etapów jest równie ważny w perspektywie końcowego efektu. Na poniższym zdjęciu widać efekt prac: kostka brukowa przed czyszczeniem, po czyszczeniu oraz po odświeżeniu koloru bruku.

Efekt mycia i odświeżenia koloru kostki brukowej w Krakowie

MALOWANIE KOSTKI BRUKOWEJ

Proces renowacji kostki brukowej jest dośc trudny, aby w efekcie uzyskać ładnie i równomiernie wyglądającą kostkę brukową. Bardzo istotne jest dokładne przygotowanie powierzchni kostki, obrzeży, palisad i krawężników, które mają zostać poddane renowacji czyli odświeżeniu koloru wyblakłej kostki brukowej.

Kraków firma malowanie kostki brukowej

Proces "ożywienia" koloru firma Clean-Bruk przeprowadza w przypadku kostek jednobarwnych jak również melanży, tzw barwy jesieni lub innych zestawień kolorystycznych. W przypadku melanży czyli kostki brukowej wielokolorowej proces polega na wzmocnieniu naturalnego wybarwienia poprzez pomalowanie kostki odpowiednio przygotowanym indywidualnie preparatem.

Farboa do kostki brukowej

W przypadku malowania betonowej kostki brukowej jednobarwnej, takiej jak czarna lub czerwona odświeżenie koloru jest procesem równie wymagającycm co do wykonania, przygotowanie preparatów "Farba do kostki brukowej i Impregnat" jest jednak prostsze, mimo iż kolory przygotowywane są indywidualnie dla każdego klienta. Efekty odświeżenia koloru bywają spektakularne, kostka zazwyczaj wygląda ładniej niż podczas zakupu.

malowanie kostki brukowej

ODŚWIEŻANIE KOLORU MALOWANIE KOSTKI BRUKOWEJ

Odświeżenie koloru bruku pozwala przywrócić jej nowy wygląd - uzyskać efekt mokrej kostki, czyli kostki z wyraźnym ciemniejszym odcieniem. Proces dobarwiania polbruku polega na nasączeniu kostki brukowej preparatem o dużej zdolności penetracji wraz z zaaplikowanym pigmentem, wykorzystywanym pierwotnie w produkcji kostki brukowej. W ten sposób dobarwiamy bruk nie tylko powierzchniowo, ale również na pewną głębokość wierzchniej warstwy.

malowanie barwienie kostki brukowej

IMPREGNOWANIE KOSTKI BRUKOWEJ

Impregnacja bruku może być przeprowadzona na kilka sposobów w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Dziś na rynku obecnych jest wiele rodzajów impregnatów, różniących się zarówno stopniem penetracji jak i sposobem działania. Jedne impregnaty działają poprzez chemiczne oddziaływanie, drugie poprzez fizyczną wpływ na mikrostrukturę powierzchni kostki brukowej. Pod pojęciem impregnacji potocznie rozumie się taką zmianę właściwości impregnowanego materiału, która prowadzi do powstania bariery ochronnej. Niestety są to błędne wnioski. Impregnaty to preparaty mogące oddziaływać na różnego rodzaju czynniki w inny sposób. Stąd też, przy ich stosowaniu, niezbędna jest dogłębna znajomość przedmiotu sprawy, właściwości samych preparatów oraz ich wpływ na właściwości materiału impregnowanego. Pamiętać należy, że nie wszystkie preparaty dostępne w sprzedaży, na których opakowaniu widnieje nazwa "impregnat" fizycznie nimi są!

impregnacja efekty

Malowanie kostki brukowej CENA - ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się niezbędną bazę sprzętową, dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni, konieczność pracy nocą itd. Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o poglądowe zdjęcie aktualnego stanu miejsca lub obiektu z uwzględnieniem wielkości powierzchni oraz adresu. Te informacje pozwolą na skrupulatne przygotowanie wyceny.Zapraszamy do kontaktu telefonicznego Tel: 600-226-131

Mapa witryny |Kontakt |Tel: 600-226-131

Prawa autorskie © 2012 Clean-Bruk Daniel Harendarz tel.: 600-226-131
Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody autora zabronione!
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.