Czyszczenie Kraków

ZMYWANIE WYKWITÓW Z KOSTKI BRUKOWEJ

USUWANIE, ZMYWANIE BIAŁYCH NALOTÓW Z KOSTKI BRUKOWEJ, PŁYT TARASOWYCH

USUWANIE WYKWITÓW WAPIENNYCH Z BRUKU

Usuwanie wykwitów wapiennych, zwanych również solnymi z kostki brukowej czy też z cegły lub klinkieru wymaga zastosowania odpowiednich preparatów chemicznych i szeregu zabiegów dodatkowych. Błędem jest nakładanie różnego rodzaju preparatów natłuszczających, czy też impregnatów z rodzaju "mokra kostka" bezpośrednio na wykwity. Postępowanie takie należy traktować jako doraźne, wystarczające jedynie na krótki czas.

Na zdjęciu widoczny efekt usuwania wykwitów wapiennych z tarasowych płytek betonowych.

usuwanie wykwitów z betonowej kostki

Bywa, że po niewłaściwie przeprowadzonej impregnacji wykwity zbierają się pomiędzy warstwą impregnatu a powierzchnią kostki brukowej, powodując jego odspajanie, odparzanie od betonu. Objawami są w takim wypadku początkowo jasne przebarwienia widoczne na powierzchni, a następnie odpadający płatami - łuszczący się impregnat. Usuwanie wykwitów we właściwy sposób jest, między innymi z tego powodu, bardzo istotne. Oprócz usunięcia białych nalotów należy właściwie im zapobiec, aby wyeliminować możliwe w przyszłości problemy. Na poniższym zdjęciu widać schody jakie pozostawiła inwestorowi ekipa, wykonująca prace elewacyjne. Obok efekt odświeżonych schodów.

Zmywanie wykwitów ze schodów betonowych
Na poniższych zdjęciach widać efekt usunięcia wykwitów wapiennych z części czerwonej kostki brukowej oraz na zdjęciu obok efekt działania rozlanego na próbę preparatu firmy Clean-Bruk na powierzchnię kostki w kolorach barwy jesieni. Oba zdjęcia oczywiście przedstawiają kostkę wyschniętą.
usuwanie wykwitów z betonowej kostki

Ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się niezbędną bazę sprzętową, dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni, konieczność pracy nocą itd. Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o poglądowe zdjęcie aktualnego stanu miejsca lub obiektu z uwzględnieniem wielkości powierzchni oraz adresu. Te informacje pozwolą na skrupulatne przygotowanie wyceny.Zapraszamy do kontaktu telefonicznego Tel: 600-226-131

Mapa witryny |Kontakt |Tel: 600-226-131

Prawa autorskie © 2012 Clean-Bruk Daniel Harendarz tel.: 600-226-131
Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody autora zabronione!
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.