USUWANIE, ZMYWANIE BIAŁYCH NALOTÓW Z KOSTKI BRUKOWEJ, PŁYT TARASOWYCH
USUWANIE WYKWITÓW WAPIENNYCH Z BRUKU
Usuwanie wykwitów wapiennych, zwanych również solnymi z kostki brukowej czy też z cegły lub klinkieru wymaga zastosowania odpowiednich preparatów chemicznych i szeregu zabiegów dodatkowych. Błędem jest nakładanie różnego rodzaju preparatów natłuszczających, czy też impregnatów z rodzaju "mokra kostka" bezpośrednio na wykwity. Postępowanie takie należy traktować jako doraźne, wystarczające jedynie na krótki czas.
Na zdjęciu widoczny efekt usuwania wykwitów wapiennych z tarasowych płytek betonowych.

Bywa, że po niewłaściwie przeprowadzonej impregnacji wykwity zbierają się pomiędzy warstwą impregnatu a powierzchnią kostki brukowej, powodując jego odspajanie, odparzanie od betonu. Objawami są w takim wypadku początkowo jasne przebarwienia widoczne na powierzchni, a następnie odpadający płatami - łuszczący się impregnat. Usuwanie wykwitów we właściwy sposób jest, między innymi z tego powodu, bardzo istotne. Oprócz usunięcia białych nalotów należy właściwie im zapobiec, aby wyeliminować możliwe w przyszłości problemy. Na poniższym zdjęciu widać schody jakie pozostawiła inwestorowi ekipa, wykonująca prace elewacyjne. Obok efekt odświeżonych schodów.


Ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się niezbędną bazę sprzętową, dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni, konieczność pracy nocą itd. Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o poglądowe zdjęcie aktualnego stanu miejsca lub obiektu z uwzględnieniem wielkości powierzchni oraz adresu. Te informacje pozwolą na skrupulatne przygotowanie wyceny.Zapraszamy do kontaktu telefonicznego Tel: 600-226-131