Czyszczenie Kraków

CZYSZCZENIE I IMPREGNOWANIE OGRODZEŃ Z CEGŁY KLINKIEROWEJ - KRAKÓW

PIASKOWANIE I IMPREGNACJA OGRODZEŃ Z KLINKIERU

MYCIE I ZABEZPIECZANIE CEGŁY KLINKIEROWEJ, MAŁOPOLSKIE

Firma Clean-Bruk z okolic Krakowa świadczy usługi czyszczenia i piaskowania oraz impregowania ogrodzeń z Klinkieru. Klinkier jest materiałem budowlanym, z którego buduje się zaróno ogrodzenia pełne jak i słupki ogrodzeniowe. Im jest bardziej szkliwiony tym łatwiej utrzymać go w czystości, podobnie jak ma to miejsce w przypadku dachówki ceramicznej.

czyszczenie i impregnacja klinkieru

Porowatość materiałów wpływa na zdolności do gromadzenia zanieczyszczeń, stąd klinkier mocno szkliwiony jest łatwy do utrzymania czystości. Nie mniej jednak jak w przypadku każdego ogrodzenia zdażają się różnego rodzaju zabrudzenia.

oczyszczanie i impregnacja ogrodzeń z klinkieru w Krakowie

Najczęściej spotykanym są wysolenia lub tzw wykwity, które tworzą białe naloty lub zacieki na powierzchni cegły. Są one zawyczaj spowodowane wnikaniem wody opadowej w głąb konstrukcji.

Czyszczenie ogrodzeń z klinkieru w Krakowie

Wnikająca woda stanowi środek transportu dla soli obecnych w zaprawach. Woda wydostając się na zewnątrz poprzez nieszczelności w wyprawie fugowej stopniowo odparowuje, natomiast sole pozostają na powierzchni cegły czy klinkieru w postaci osadów.

Kraków zmywanie wykwitów wapiennych z klinkieru

Innym rodzajem zabrudzeń są zacieki z rdzy lub farby naciekające z elementów stalowych stanowiących wypełnienia przęseł lub inne integralne część ogrodzenia.

Kraków usuwanie zacieków z klinkieru

Na poniższym zdjęciu dokładniej widać nacieczenia, które tworzyły się przez kolejne lata na podmurówce ogrodzenia, którego przęsła wypełnione były elementami kutymi i malowanymi proszkowo.

Usuwanie plam z ogrodzeń klinkierowych

Wszelkiego rodzaju nacieki opadających soków i żywic z drzew okalających i wznoszących się ponad ogrodzeniem, również niweczą walory estetyczne ogrodzenia z klinkieru. Czyszczenie cegły klinkierowej nie jest zabiegiem prostym. Mycie cegły na ogrodzeniu może pociągać konieczność łączenia kilku metod: mycia ciśnieniowego, chemicznego lub piaskowania.

mycie cegły wapienno - piaskowej w Krakowie

Dużo łatwiej jest odczyścić ogrodzenie z klinkieru gdy zostanie ono odpowiednio zabezpieczone - zaimpregnowane. Brud nie wsiąknie wówczas w zwartą strukturę klinkieru lecz pozostanie na powierzchni impregnatu.

czy impregnować klinkier

Impregnacja cegły klinkierowej lub płytek klinkierowych wymaga dobrania odpowiednich preparatów. W zależności od ekspozycji ogrodzenia, rodzaju klinkieru, stopnia połysku powierzchni należy dobrać odpowiedni preparat do impregnacji.

czym impregnować ogrodzenie klinkierowe

Jeżeli są Państwo zdecydowani na odnowienie swego ogrodzenia prosimy o telefon już teraz! 600-226-131. Więcej na temat piaskowania cegły na kolejnej stronie...

Cennik czyszczenia ogrodzeń i impregnacji klinkieru - ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się niezbędną bazę sprzętową, dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni, konieczność pracy nocą itd. Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o poglądowe zdjęcie aktualnego stanu miejsca lub obiektu z uwzględnieniem wielkości powierzchni oraz adresu. Te informacje pozwolą na skrupulatne przygotowanie wyceny.Zapraszamy do kontaktu telefonicznego Tel: 600-226-131

Mapa witryny |Kontakt |Tel: 600-226-131

Prawa autorskie © 2012 Clean-Bruk Daniel Harendarz tel.: 600-226-131
Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody autora zabronione!
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.