Czyszczenie Kraków

CZYSZCZENIE, PIASKOWANIE I IMPREGNOWANIE BETONU

HYDROMONITORING BETONU, MAŁOPOLSKA, KRAKÓW

CZYSZCZENIE BETONU

O czyszczeniu betonu napisano już wiele, również na stronach naszej witryny słowo beton wymienione jest w wielu miejscach. Pisząc o czyszczeniu betonu możnaby było odwołać się przecież chociażby do podstron dotyczących czyszczenia betonowej kostki brukowej. Cóż więcej? - otóż...Clean-Bruk wykonuje prace związane z oczyszczaniem oraz, ogólnie rzecz ujmując, obróbką powierzchni betonu. Czym jest ta obróbka? Pod tym pojęciem kryje się: śrutowanie, groszkowanie, szorstkowanie, piaskowanie, hydromonitoring, usuwanie mleczka cementowego, usuwanie starej izolacji bitumicznej, zmywanie lepiku z fundamentu, odsłanianie zbrojenia, zrywanie nawarstwień osłabionych korozją - spękanych, odspojonych luźno związanych, etc. Poniżej przykładowe zdjęcie przedstawiające czyszczenie wnętrza basenu - zbiornika oczyszczalni ścieków. Oczyszczanie przy użyciu wodnych agregatów wysokociśnieniowych miało na celu usunięcie starych izolacji i warstwy skorodowanego betonu w celu ponownego natrysku izolacji polimocznikowej.

czyszczenie wnętrza basenu oczyszczalni ścieków

Efekt czyszczenia schodów z lastryka oraz wylewki betonowej w Krakowie.

czyszczenie betonu w małopolsce

Oczywiście wszystkie te prace wymagają wykwalifikowanego personelu oraz zawansowanego parku maszynowego, którymi to Clean-Bruk właśnie dysponuje. Dodatkowym atutem firmy jest ogromne doświadczenie w realizacji prac tego typu. Poniżej przykładowa realizacja: czyszczenie palisad betonowych po usunięciu ziemi, stanowiących wzmocnienie gruntu wokół nowobudowanego obiektu w Krakowie.

czyszczenie palisad betonowych w Krakowie

Clean-Bruk gwarantuje w pełni kompleksowe usługi w zakresie obróbki powierzchni betonowych. Znajomość technologii betonu, własny profesjonalny park maszynowy umożliwiają wykonanie zleceń w możliwie najkrótszym czasie, co przekłada się na oszczędność środków inwestora.

mycie betonu w małopolsce

Firma Clean-Bruk zajmuje sie profesjonalnym doczyszczaniem powierzchni betonowych, metodami wysokociśnieniowymi jak i chemicznymi - dobór metod jest ustalany indywidualnie dla każdego przypadku. Firma posiada doświadczenie przy doczyszczaniu zacieków po-szalunkowych z betonu architektonicznego, nacieczeń rdzy na wyrobach betonowych, usuwaniu powłok malarskich z powierzchni betonu, (Na zdjęciu efekty usuwania powłoki malarskiej z krawężnika betonowego)

usuwanie farby z betonu w Małopolsce

Usuwanie starych, luźnych i odparzonych powłok malarskich z betonu, celem przygotowania powierzchni do ponownego pomalowania.

usuwanie starych powłok malarskich z betonu w Krakowie

Usuwanie starej hydroizolacji bitumicznej z fundamentów betonowych, zrywanie przy pomocy wysokociśnieniowych agregatów wodno - strumieniowych starych warstw izolacji betonu.

usuwanie starych warstw izolacji bitumicznych z betonu Kraków

Zdzieranie starych powłok izolacji bitumicznej z betonu w Krakowie.

zrywanie lepiku z betonu Kraków

Wysokociśnieniowe czyszczenie betonu - hydromonitoring betonu - czyli usuwanie luźno bądź nietrwale związanych z podłożem części masywu betonowego. Oczyszczanie takie ma zastosowanie przy rekonstrukcjach masywów i konstrukcji betonowych, przy naprawie betonu, pracach remontowych izolacji przeciwwilgociowej budowli, przy odnawianiu wypraw tynkarskich, przed przyklejaniem okładzin ceramicznych lub kamiennych itd. Na poniższym zdjęciu Hydromonitoring betonu w Krakowie - usuwanie luźno związanych fragmentów stwardniałego betonu, po wylaniu przyczółków wiaduktu, oraz usuwanie nleczka cementowego.

Hydromonitoring betonu na przyczółkach wiaduktu w Krakowie

Wysokociśnieniowe usuwanie mleczka cementowego z powierzchni betonu na płycie wiaduktu w ciągu drogi krajowej DK7 w okolicy Krakowa.

Usuwanie mleczka cementowego z betonu na wiadukcie na drodze krajowej DK7

Firma Clean-Bruk świadczyła usługi wysokociśnieniowego przygotowywania powierzchni betonu pod warstwy izolacji przy rozbudowie zabytkowych wiaduktów kolejowych w Krakowie na ul Grzegórzeckiej. Realizacja usuwanie mleczka cementowego z powierzchni betonu na zlecenie firmy Strabag.

Hydromonitoring betonu na wiadukcie nad Grzegórzecką w Krakowie

PIASKOWANIE BETONU

Piaskowanie powierzchni betonowych wykonuje się w celach podobnych jak wcześniej wyminiony hydromonitoring. Po cóż więc stosuje się piaskowanie? Piaskowanie jest przecież metodą pociągającą wyższe nakłady środków i czau pracy. Każda z metod ma swe wady i zalety. Otóż nie w każdych warunkach można zastosować metody wiążące się z obecnością dużych ilości wody, na przykład wewnątrz obiektów użytkowych. Poniżej czyszczenie sufitów betonowych, zanieczyszczonych podczas tynkowania, przeprowadzone na sucho metodą piaskowania.

piaskowanie sufitów z betonu w Krakowie

Metody wykorzystujące wodę zwykle stosuje się przy oczyszczaniu na zewnątrz.

piaskowanie betonu w małopolsce

Piaskowanie betonu stosuje właśnie wówczas gdy występuje takie ograniczenie, gdzie nie można dopuścić do zbytniego zawilgocenia oczyszczanych powierzchni. Ponadto piaskowanie to obróbka niskociśnieniowa, zwykle w zakresie do 8-10 bar, czyszczenie wysokociśnieniowe przeprowadza się przy ciśnieniu rzędu kilkuset bar i tu pojawiają się następne ograniczenia.

piaskowanie betonu w Małopolsce

W przypadku słabszych odmian betonu, betonów niższych wytrzymałości, zastosowanie wysokiego ciśnienia spowoduje zniszczenie zewnętrznej struktury betonu. Piaskowanie ma zastosowanie przy uszorstkowianiu betonu czyli usuwaniu mleczka cementowego, przy groszkowaniu betonu zwanym też jako śrutowanie betonu. Poniższe zdjęcia przedstawiają efekty uszorstkowienia betonu w różnym stopniu. Uzyskiwać można w ten sposób efekt betonu płukanego lub szczotkowanego.

usuwanie mleczka cementowego z betonu w małopolsce

Firma Clean-Bruk realizuje nawet tak niestandardowe zlecenia jak miało to miejsce na murach oporowych w budowanym w Krakowie Parku Reduta. Postawione zadanie to piaskowanie betonu architektonicznego w celu zmiany struktury powierzchni z różnym stopniem uszorstnienia aby odwzorować postaci według szablonów. Zadanie obejmowało również przygotowanie szablonów. Dodatkowo betonowe zabudowy mają zostać pokryte powłokami Antygraffiti.

Piaskowanie postaci na powierzchni betonu w Parku Reduta w Krakowie

ZABEZPIECZANIE BETONU, IMPREGNACJA

Impregnacja betonu przeprowadzana jest w celu zabezpieczenia powierzchni oraz struktury elementu. W celu ochrony betonu najczęściej wystarczy nanieść preparat hydrofobizujący na powierzchnię, gdyż to woda jest największym wrogiem wyrobów betonowych w polskich warunkach klimatycznych. Posiadając w swej strukturze sieć kapilar, beton nie zabezpieczony nasiąka wodą, która w ujemnych temperaturach zamarza tworząc lód. Woda zwiększając w ten sposób swą objętość wywołuje naprężenia i w efekcie mikrospękania struktury betonu. Powtarzający się wielokrotnie taki proces wywołuje skutki w skali makro, widoczne dla naszych oczu w postaci kruszącego się betonu. Zewnętrzne poziome powierzchnie użytkowe, wykonane z betonu jak kostka brukowa, płyty betonwe, posadzki i wylewki z betonu zabezpiecza się preparatami oleofobowymi. Powłoka taka ogranicza wnikanie substancji olejopochodnych wgłąb betonu. Dzięki takim impregnacjom ogranicza się mozliwość zanieczyszczeń betonu wewnątrz struktury, zanieczyszczenia pozostają głównie na powierzchni, skąd duzo łatwiej usunąć je w procesie doczyszczania. Na zdjęciu poniżej przykład doczyszczenia i impregnacji oleofobowej - przeciw plamom, posadzki z betonu w kompleksie zabytkowej Strzelnicy na Woli Justowskiej w Krakowie - obecnie Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego.

impegnowaniei hydrofobizacja betonu w małopolsce

Beton można chronić także przed graffiti, przed niechcianymi plakatami i rozklejanymi ogłoszeniami - powłokami Antygraffiti i Antyposters. Generalnie do ochrony betonu stosuje się różne preparaty, zleżnie od warunków, na jakie może być on narażony. Jeżeli potrzebują Państwo wykonać powłokę ochronną na betonie - prosimy o telefon - 600-226-131.

impegnowaniei hydrofobizacja betonu w małopolsce

Cennik czyszczenia piaskowania betonu i impregnacji - ze względu na indywidualny charakter tego typu usług w każdym przypadku zlecenie jest uprzednio dokładnie przeanalizowane. Pod uwagę bierze się niezbędną bazę sprzętową, dostęp do przedmiotowych powierzchni, konieczność dodatkowych zabezpieczeń, możliwość stosowania poszczególnych preparatów do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni, konieczność pracy nocą itd. Z tego względu przysyłając zapytanie ofertowe uprzejmie prosimy o staranną charakterystykę miejsca i obiektu z uwzględnieniem ilości metrów kwadratowych i miejscowości w jakiej się znajduje.

|Sitemap strony Clean-Bruk |Kontakt-Telefon

Prawa autorskie © 2012 Clean-Bruk Daniel Harendarz tel.: 600-226-131
Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody autora zabronione!
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.